Ozdoba víkendu? Určitě Derby d'Italia!

Výrazný krok k titulu může o víkendu udělat Inter Milán. Pokud v derby d'Italia porazí Juventus, na čele bude mít šest kol před koncem náskok minimálně dvanácti bodů.

Ozdoba víkendu? Určitě Derby d'Italia!
Souboj prvního s druhým, přesně tak má vypadat derby d'Italia. Letos je v pozici lídra tabulky Inter, který má na druhý Juventus aktuálně náskok deseti bodů. Výhrou by tak Inter udělal velký krok k titulu, v Turíně ho ale nečeká lehká úloha. Inter dorazí do Turína zřejmě bez Mainca, Manciniho, Jimeneze a Rivase, které trápí zranění a podle posledních zpráv nebudou k zápasu připraveni. Ani Juventus ale nebude o naději bojovat kompletní, karty ze hry vyřadí Camoranesiho s Marchisiem, zdravotní problémy trápí Sissoka, Salihamidžiče i Amauriho.

Na zaváhání Juventusu bude čekat AC Milán. To ztrácí na druhé Juve pouze dva body a vší silou se bude na druhé místo snažit dostat. O víkendu čeká Milán domácí zápas s Turínem, který momentálně trápí zranění. Toros ze hry zřejmě vypadnou Abbruscato, Corini, Gasbarroni, Ogbonna, Pisano, Ventola i Paolo Zanetti. Ani Rossonerri ale do zápasu nepůjdou kompletní. Stop za karty má Marek Jankulovski, zdravotní problémy pak do hry zřejmě nepustí ani Gattusa, Borriella, Nestu, Kaladzeho, Boneru, Abbiatiho, Emersona a Antoniniho. Milán přesto půjde pro tři body.

Další těžký zápas v souboji o Ligu mistrů čeká CFC Janov. Kriketáři budou o udržení čtvrtého místa bojovat doma s Laziem bez Scarpiho, Milanetta i Diega Milita. Ani Lazio ale nedorazí kompletní, Matuzalema s Brocchim nepustí do hry disciplinární trest a Inzaghiho, Manfrediniho a Foggiu trápí zranění. Na Ligu mistrů myslí i Fiorentina, tu čeká test na hřišti Udinese. Domácím sice chybějí Ferronetti, Tissone, Coda i Di Natale, přesto však budou proti oslabené Fiorentině favority. Fialky totiž nebudou moci využít služeb zraněných Santany a Mutua ani potrestaných Montoliva a Felipe Mela.

Ze souboje o Ligu mistrů pomalu vypadává AS Řím. Vlci ztrácejí na Fiorentinu už šest bodů, na Janov pak o další dva víc. O víkendu hostí doma Lecce a trenér Spalletti má problémy se složením obrany. Kromě útočníka Vučiniče mu totiž ze hry vypadli i Cicinho, Panucci a Mexes. Lecce však přijede jako jasný outsider navíc bez Cacii, Antunese, Angela, Giacomazziho, Schiaviho a Vivese.

Na Řím se navíc začíná tlačit Palermo. To o víkendu hostí Bolognu, kterou poprvé povede nový trenér Giuseppe Papadopulo. Ten nebude moci využít služeb Antonioliho, Paonessy, Cesara, Lavecchii, Castelliniho, Bombardiniho a Britose, které trápí zranění. Palermo se zase bude muset obejít bez Budana, Guany, Nocerina a Simplicia, přesto půjde do zápasu jako jasný favorit.

Na první výhru pod trenérem Donadonim stále čeká Neapol. Další šanci bude mít na hřišti Cagliari, hrát ale bude bez Gargana, Maggia, Montervina, Iezza, Navarra a Rinauda. V brance tak zřejmě bude stát veterán Luca Bucci. Domácí Cagliari ale trápí ještě více absencí než hosty. Disciplinární tresty vyřadí ze hry Caniniho, Agostiniho, Contiho a Lopeze, zranění zase Biondiniho, Magliocchettiho a Acquafrescu.

Dobré předchozí výsledky bude chtít potvrdit Sampdoria na hřišti Catanie. Domácím budou chybět Carboni, Capuano a Stovini, hostům zase Raggi, Stankevičius, Bellucci a Krstičič. Klíčová trojice Dorie Palombo - Cassano - Pazzini bude ale připravena. Atalanta bude chtít doma vybojovat všechny body proti poslední Reggině. Ta navíc dorazí do Bergama bez Campagnola, Adeja, Corradiho, Alvareze, Lanzara a Barilly. Domácí také nejsou kompletní, ale i bez Ferreiry Pinta, Coppoly a Cerci by zápas měli zvládnout. V posledním zápase Siena bez Rossettiniho, Curciho a Maccaroneho hostí Chievo. To nebude moci využít služeb Makinwy, Mora a Kerlona.

Program 32. kola Serie A

sobota 18. dubna 2009
18:00 CFC Janov - Lazio
20:30 Juventus - Inter

neděle 19. dubna 2009
15:00 Atalanta - Reggina
15:00 Cagliari - Neapol
15:00 Catania - Sampdoria
15:00 Palermo - Bologna
15:00 AS Řím - Lecce
15:00 Siena - Chievo
15:00 Udinese - Fiorentina
20:30 AC Milán - Turín

Tabulka Serie A

[ 17. 4. 2009 - Zdeněk Leitkep | Foto: goal.com ]