Vlašim už vede jen o 3 body

Hráči Vlašimi podlehli v dnešním jarním šlágru ČFL doma 0:1 Písku a 11 kol před koncem vedou před svým přemožitelem už jen o tři body. Jihočeský tým je zatím v odvetné fázi soutěže stoprocentní, vyhrál všech šest jarních utkání. O výsledku zápasu 23. kola rozhodl hned v úvodní minutě po centru Martina Malého stoper Roman Pivoňka. Kmenový hráč prvoligových Českých Budějovic, jenž v Písku hostuje, tak svým šestým gólem v ročníku současně ukončil dlouhodobou neprůstřelnost vlašimského brankáře Michala Tomy, jež trvala 734 minut. Téměř třináct stovek vlašimských diváků poté sice dvakrát propuklo v jásot, ale pokaždé předčasně. Na sklonku prvního poločasu i deset minut po zahájení toho druhého totiž rozhodčí Martin Schröter z Jablonce neuznal domácím dvě branky, nejprve kvůli útočnému faulu, pak kvůli ofsajdu. S přibývajícím časem tlak Vlašimi rostl a v polovině druhého poločasu Lukáš Křeček trefil břevno. Gólman Miroslav Samoel pak ještě dvanáct minut před koncem vytěsnil střelu Lukáše Vebra na tyč. Píseckým svěřencům trenéra Zdeňka Staroby se tak k nevoli bouřících ochozů podařilo nejen přiblížit k čelu tabulky, ale také vrátit Vlašimi podzimní domácí prohru 0:1. Středočeši vyšli poprvé v sezoně na svém hřišti naprázdno, doma prohráli prvně od 3. května loňského roku, kdy podlehli 0:2 Spartě B. Již ve středečním vloženém 33. kole se Písek představí v Praze na hřišti exdruholigové Sparty Krč. Té se podařilo ukončit černou sérii čtyř zápasů, z nichž vytěžila jen jeden bod, a z Českých Budějovic si dnes odvezla tři body za vítězství 1:0. Béčko domácího Dynama položil na lopatky gól Tomáše Kounovského z trestného kopu již v prvním poločase. [b]ČFL - 23. kolo:[/b] [b]České Budějovice B - Sparta Krč 0:1 (0:0)[/b], [b]Letohrad - Hlavice 2:1 (1:0)[/b], [b]Náchod-Deštné - Liberec B 3:0 (3:0)[/b], [b]Vlašim - Písek 0:1 (0:1)[/b]. [url=index.php?page=souteze&a=5&t=181&m=457][b]Aktuální kolo a tabulka ČFL[/b][/url] [ 18.4.2009 - ČTK ]