Tottiho Řím bude bojovat o LM ve Fiorentině

Serie A se pomalu blíží ke konci sezony a protože na čele je situace poměrně jasná, sleduje se především boj o čtvrté místo. Ve 33. kole si o něj v přímém souboji zahrají Fiorentina a AS Řím.

Tottiho Řím bude bojovat o LM ve Fiorentině
Inter má na čele náskok deseti bodů a o víkendu navíc hraje na hřišti trápící se Neapole. Obhájce sice přijede bez Maicona, Manciniho, Jimeneze i Rivase, přesto bude proti Neapoli jasným favoritem. Domácí totiž kromě špatných výsledků stále trápí i absence Gargana, Maggia, Iezza, Rinauda, Santacroceho, Vitaleho i Cannavara.

O druhé místo bojují AC Milán a Juventus. Milán nastoupí doma proti kompletnímu Palermu, Carlo Ancelotti ale narozdíl od svého protějšku nemůže využít služeb některých hráčů. Jsou to Gattuso, Borriello, Nesta, Kaladze, Bonera, Abbiati a Antonini. Ani Juventus nebude hrát na hřišti Regginy kompletní, kromě potrestaného Tiaga budou chybět i zranění Sissoko, Salihamidžič, Zanetti, Ekdal, Manninger a Chiellini. I domácí ale budou mít spoustu absencí, do hry nezasáhnou Lanzaro, Barreto, Costa, Adejo, Carmona a Sestu.

Klíčové čtvrté místo, které zaručuje místo v Lize mistrů, zatím drží CFC Janov. Kriketáři nastoupí na hřišti Bologni bez Scarpiho s Parem, které trápí zranění. Domácí Bologna ale bude oslabena daleko více, ze hry jsou Antonioli, Paonessa, Cesar, Lavecchia, Bombardini, Britos, Marchini i Volpi.

Janov se snaží pronásledovat Fiorentina a AS Řím, které si to ve Florencii rozdají v přímém souboji. Řím zatím za Fiorentinou zaostává o tři body, prohra by tak pro něho znamenala obrovskou komplikaci. Vlci navíc přijedou do Toskánska bez Cicinha, Aquilaniho, Meneze, Juana, Doniho i Mexese. Ani domácí Fialky ale nebudou kompletní, kromě potrestaného Felipe Mela budou chybět i zranění Gobbi, Santana a Adrian Mutu.

Lazio bude hostit Atalantu v zápase plném absencí. Na straně domácích chybějí Inzaghi, Manfredini, Panděv, Diakite, Matuzalem a Mauri, hostům zase Ferreira Pinto, Coppola, Cerci a Plasmati. Překvapení sezony Cagliari se v Janově postaví proti domácí Sampdorii bez Magliocchettiho, Arestiho i brankářské jedničky Marchettiho. Ani domácí ale nebudou kompletní, ze hry jsou Claudio Bellucci, Andrea Raggi a Manuel Da Costa.

Turín se zatím těsně drží nad pásmem sestupu, o víkendu proti Sieně tak potřebuje body. K tomu ale Toros nepomůžou Abbruscato, Corini, Pisano, Pratali ani Zanetti, kteří jsou ze hry kvůli zranění. Na druhou stranu Toros neohrozí Rossettini, Guadalupi, Curci, Maccarone ani Amoruso, kteří nebudou hrát na straně Sieny. Naopak až po uši v sestupových vodách je Lecce. To o víkendu hostí Catanii bez Cacii, Antunese, Angela, Caserty a Arattiho. Catania je od sestupových vod dostatečně daleko, v Lecce ale nebude moci využít Capuana, Ledesmu ani Mascaru.

To Chievo má na sestupové vody několika bodový náskok, doma ale dál potřebuje sbírat body. Udine do Verony přijede bez Ferronettiho, Tissoneho, Cody a Di Nataleho, i proto by Chievo rádo bodovalo. K tomu mu ale nepomůžou Makinwa, Moro, Kerlon, Scardina ani Sorrentino, kteří jsou ze hry kvůli zranění.

Program 33. kola Serie A

sobota 25. dubna 2009:
18:00 Chievo - Udinese
20:30 Fiorentina - AS Řím

neděle 26. dubna 2009:
15:00 Bologna - CFC Janov
15:00 Lazio - Atalanta
15:00 Lecce - Catania
15:00 AC Milán - Palermo
15:00 Reggina - Juventus
15:00 Sampdoria - Cagliari
15:00 Turín - Siena
20:30 Neapol - Inter

Aktuální tabulka Serie A

[ 24. 4. 2009 - Zdeněk Leitkep | Foto: daylife.com ]