Švancara: Byl to cílený útok na mou osobu

Hodně nazlobený dokončil dnešní dramatický zápas mezi Žižkovem a Kladnem domácí útočník Petr Švancara. Po vystřídání sledoval zbytek zápasu se svými spoluhráči na lavičce náhradníků, ale i odsud se musel poroučet ještě před závěrečným hvizdem, poté co byl na pokyn čtvrtého sudího Romana Hrubeše vyloučen. Prý vůbec poprvé v kariéře. A Hrubešovo rozhodnutí označil za osobní útok, protože se prý neprovinil nijak víc než kdokoliv jiný na lavičce.

Švancara: Byl to cílený útok na mou osobu
Na Žižkově běžela 87. minuta. Domácí měli po vyrovnání na 2:2 vytrvalý tlak a snažili se důležitý souboj zlomit ve svůj prospěch. Jenže rozhodčí Jaroslav Bílek v té chvíli přiběhl k lavičce a s červenou kartou v ruce hledal někoho, o kom jej kolega Hrubeš do sluchátek informoval, že se provinil. Slovní přestřelka trvala několik desítek vteřin, než si Bílek vytáhl ze skupiny Švancaru a poslal ho pod sprchy.

Švancara ještě po utkání nechápavě kroutil hlavou, co proti němu rozhodčí mají. V průběhu sezony podle něj kvůli jeho pověsti několikrát nenařídili oprávněnou penaltu, po dnešku je pravděpodobné, že si několik nejbližších zápasů nezahraje. "Po nějakém sporném verdiktu jsme nějak reagovali. Celá lavička byla na nohou, zápas jsme prožívali. Já jsem možná křičel na Kladenské, ať nesimulují, protože se pořád nechávali ošetřovat. A v tom koukám, že rozhodčího někoho hledá, aby ho vyloučil. Vůbec jsem netušil, že půjde o mě," vysvětloval žižkovský fotbalista.

Bílek chvíli nemohl skutečně viníka identifikovat. "Pak mi čtvrtý sudí (Hrubeš) řekl, že za urážku rozhodčího musím pryč. A k ničemu dalšímu se raději už nebudu vyjadřovat, neboť jsem přesvědčen, že to byl od něho cílený útok na moji osobu," obvinil Švancara berounského arbitra, který svým rozhodnutím jen přitopil pod kotlem již tak divokého utkání.

Švancara si je vědom, že svůj tým oslabil pro nadcházející důležité zápasy. "Abych řekl pravdu, ani nevím, jak to chodí. Zda mám vůbec někam dojet nebo jak velký vůbec může být trest. Ale samozřejmě mě trápí, pokud budu klukům nyní chybět," povzdychl si Švancara, který dnes výjimečně neměl náladu na své obvyklé žertíky.

Sportovně přiznal, že první poločas dnes jeho mužstvo prováhalo. "Byli jsme zaražení, dobře jsme věděli, jak potřebujeme vyhrát. Bylo to takové mrtvé a probudili jsme se až po pauze," řekl útočník, podle kterého ale v kabině není ani po dnešním remíze žádná odevzdaná nálada.

Žižkov chce ještě své soupeře pořádně potrápit. "Musíme se modlit, že budeme už jen vyhrávat a naši soupeři ztrácet. Současná situace mě hrozně trápí, přirostlo mi to tu k srdci a nerad bych byl u sestupu. Jedno ale mohu soupeřům slíbit - pokud budeme dýchat, budeme je zlobit a věřit do poslední chvíle," vzkázal smutný žižkovský fotbalový klaun.

[ 26. 4. 2009 - ČTK | Foto: eFotbal.cz ]