Hamburk má nakročeno do finále Poháru UEFA

Hamburger SV zvítězil ve čtvrtečním utkání semifinále Poháru UEFA v Brémách 1:0. Tým českého záložníka Davida Jarolíma se tak po brance Piotra Trochowskiho z 28. minuty výrazně přiblížil účasti ve finále letošního ročníku Poháru UEFA.

Čtvrteční ouboj mezi Werderem Brémy a týmem Hamburger SV byl pouze prvním ze tří vzájemných zápasů během jedenácti dnů. Za týden se oba celky uvidí v odvetném zápase Poháru UEFA a "trojboj" završí 10. května v rámci německé bundesligy.

Do prvního semifinálového utkání v Poháru UEFA vkročily o něco aktivněji Brémy, které více držely míč na svých kopačkách, ovšem v koncovce byli o něco nebezpečnější hráči HSV, kteří také postupem času převzali iniciativu na hřišti. V jejich základní sestavě ani tentokrát nechyběl kapitán David Jarolím.

A právě český záložník měl v 28. minutě zápasu společně se svými spoluhráči první důvod k radosti. Obránce Guy Demel totiž poslal centr do pokutového území Brém, na který si vyskočil Piotr Trochowski a přesnou hlavičkou do protipohybu brankáře Brém poslal hosty do vedení.

Hráči HSV si po změně stran pečlivě hlídali jednobrankový náskok a úspěšně odráželi veškerou snahu Werderu Brémy, který s přibývajícím časem stále více znervózňoval ve finální fázi. Domácí tým ale branku nevstřelil, hráči HSV si tak odvážejí do domácího odvetného utkání velmi nadějný výsledek. Na finále Poháru UEFA tak mají zaděláno oba čeští fotbalisté, ve druhém zápase totiž Šachtar Doněck, kde působí záložník Tomáš Hübschman, remizoval na hřišti Dynama Kyjev 1:1.

Semifinále fotbalového Poháru UEFA:

Werder Brémy - Hamburk 0:1 (0:1)
Branka: 28. Trochowski. Rozhodčí: Webb - Cann, Sharp (všichni Angl.). ŽK: Tziolis - Silva, Aogo, Guerrero. Diváci: 37.000 (vyprodáno).

Brémy: Wiese - Fritz (85. Prödl), Mertesacker, Naldo, Boenisch - Tziolis, Frings, Özil - Pizarro, Diego, Almeida (61. Rosenberg). Trenér: Schaaf.

Hamburk: Rost - Demel, Gravgaard, Mathijsen, Aogo (79. Benjamin) - Jarolím, Silva (75. Boateng) - Pitroipa, Guerrero, Trochowski - Olič (90. Torun). Trenér: Jol.