Teplice dokázaly za šest minut otočit zápas s Kladnem

Teplice porazili v nedělním zápase 27. kola Gambrinus ligy doma Kladno 2:1. Tepličtí dokázali otočit výsledek během šesti minut.

Kladno stále není definitivně zachráněno a tak přijelo do Teplic s cílem, odvézt si nějaký bodový zisk. Teplický trenér Plíšek musel nasadit místo distancovaného stopera Lukáše mladého Pimparu, který odehrál svůj vůbec první zápas v základní sestavě. Kladno zase postrádalo Zoubeleho, který je kmenovým hráčem Teplic a distancovaného Szaba.

První pětadvacetiminutovka patřila spíše domácímu týmu, který více držel míč a snažil se o rychlou kombinaci, ovšem do velké šance se Teplice dostaly až ve 24. minutě. To se k odraženému míči dostal Ljevakovič, ale jeho ostrý volej letěl těsně nad branku Kladna.

Dalšího teplického náporu se však domácí fanoušci nedočkali, zbytek prvního poločasu totiž patřil Kladnu. To zpřesnilo hru a po jednom z odrazů v teplické obraně se do samostatného úniku dostal ve 32. minutě útočník Klinka. Ten byl ve vyložené šanci, ale jeho pokus na poslední chvíli vyškrábl teplický brankář Grigar. Kladno si vytvořilo také velké množství rohových kopů, ale prosadit se z nich nedokázalo.

Po změně stran se hra příliš nezměnila, ovšem v 64. minutě se dopustil hrubky teplický stoper Pimpara a Kladno šlo do vedení. Šisler z levé strany odcentroval a Michal Zachariáš na malém vápně s přehledem uklidil míč do sítě. Stal se vůbec prvním hráčem, který na jaře Na Stínadlech vstřelil domácímu týmu gól. O čtyři minuty později ale Dubský fauloval v pokutovém území Kleina, rozhodčí Hrubeš nařídil pokutový kop a Mareš ranou pod břevno nedal Pavlíkovi šanci.

Teplice tím načaly obrat, který dovršily hned za další dvě minuty. Nebezpečnou střelu Ljevakoviče vyrazil kladenský gólman jen před nohy dorážejícího Rosy, který zblízka přidal druhou branku domácích. Další tutovku měl v 74. minutě Mareš, který běžel sám na kladenského brankáře Pavlíka, ovšem místo střely zvolil zbytečně kličku, čímž celou akci pokazil. Jelikož Mareš nedal také další šanci v 87. minutě, na výsledku se už nic nezměnilo a Teplice se radovaly z výhry 2:1. Naopak Kladno stále nemá definitivní jistotu záchrany.

FK Teplice - SK Kladno 2:1 (0:0)

Branky: 68. Mareš z pen., 71. Rosa - 64. Zachariáš. Rozhodčí: Hrubeš - Večeřa, Gallo. ŽK: Matula - Dubský, Hajník, Holub, Strnad. Diváci: 3053.

Teplice: Grigar - Rosa, Klein, Pimpara, Vidlička - Vachoušek, Stožický, Ljevakovič, Mareš (90.+2 Smejkal) - Matula, Hesek (61. Mahmutovič). Trenér: Plíšek.

Kladno: Pavlík - Bartoš, Drsek, Beneš, Dubský (72. Holub) - Bartek (80. Cigánek), Šisler, Strnad, Hajník - Zachariáš (77. Šilhan), Klinka. Trenér: Hřídel.

[ 10.5.2009 Mediafax| Foto: MARSfoto ]