Manchester United s přehledem vyhrál derby

Manchesteru United bez větších problémů zvládl městské derby s Manchesterem City a po vítězství 2:0 se vrátil do čela anglické ligy. Před druhým Liverpoolem, který po sobotní výhře nad West Hamem vedl o skóre, mají tříbodový náskok.

Manchester od úvodu zápasu diktoval tempo a brzy vytěžil i branku. Portugalec Cristiano Ronaldo stejně jako v úterním semifinále Ligy mistrů s Arsenalem předvedl, že je skvělým exekutorem přímých kopů, a střelou skrz zeď otevřel skóre. Vstřelil tak osmnáctý gól v sezoně a upevnil si vedení v tabulce střelců. City se do útoku příliš nedostávalo, a když už se nejdražší hráč anglické ligy Robinho dostal do zakončení, mířil vedle.

Naopak v závěru první půle se na hranici pokutového území opřel do míče Carlos Tévez a střelou o tyč zvýšil na 2:0. Hosté se ani po změně stran přes důraznou obranu United neprosadili, a tak svěřenci trenéra Alexe Fergusona udělali další důležitý krok k obhajobě titulu.

Radost z výhry Fergusonovi pokazila reakce Ronalda poté, co ho v 58. minutě nahradil Paulem Scholesem. Portugalská hvězda byla se střídáním evidentně nespokojena a po závěrečném hvizdu zamířila do kabin hodně rozladěna, aniž by se spoluhráči výhru oslavila.

[ 10. 5. 2009 - ČTK | Foto: goal.com ]