Milánské týmy nevyhrály, oslavy titulu se odkládají

AC Milán pouze remizoval ve šlágru s Juventusem, Chievo ale vyválčilo bod proti Interu a oslavy titulu se tak odkládají. V souboji o LM má navrch Fiorentina, na Janov má už tříbodový náskok a stejný počet bodů je za Juventusem.

Inter dvakrát vedl, titul přesto neslaví

Šlágr kola se hrál na San Siru, kde AC Milán hostilo Juventus. Branky padali až po přestávce, kdy se výhře nejprve příblížil AC Milán brankou Seedorfa, vzápětí ale bylo vyrovnáno. Branka byla nakonec připsána Iaquintovi, velký podíl na ní ale měl bránící Flamini, který se téměř dal vlastní branku.

Šlágr se hrál v neděli večer a tak už bylo jasné, že Inter titul ještě slavit nebude. Přitom kdyby Inter udržel vedení nad Chievem, bylo už jasno. Inter navíc ve Veroně vedl už od třetí minuty brankou Crespa a když vyrovnal Marcolini, znovu do vedení favorita poslal Balotelli. Jenomže Chievo i podruhé vyrovnalo Lucianem a
Inter si tak na titul bude muset ještě počkat.

Souboj o LM: Řím definitivně odpadl, zaváhal i Janov, na koni je Fiorentina

Fiorentině se zřejmě v Lize mistrů zalíbilo a chce do ní postoupit i letos. Fialkám prakticky vystřelil výhru na hřišti Catanie Stevan Jovetič už po deseti minutách, až v nastavení pak přidal pojistku střídající Zauri. Fiorentina tak vyhrála potřetí v řadě a čekala na výsledek z Bergama.

Tam nastoupil CFC Janov, největší konkurent Fialek v boji o LM. Domácí Atalanta ale už od desáté minuty vedla brankou Valdese a vedla zápas ke třem bodům. Jenomže čtvrt hodiny před koncem neudržel nervy Guarente, šel pod sprchy a Janov se dostal do hry. Nakonec se mu v nastaveném čase podařilo alespoň vyrovnat Criscitem, na Fiorentinu ale i tak ztrácí už tři body.

Definitivně ze hry už je AS Řím. Ten prohrával na půdě Cagliari už o dvě branky, ale Totti s Perrottou stihli alespoň vyrovnat. I tak ale Řím ztrácí na čtvrté místo 10 bodů, což tři kola před koncem znamená konec nadějí na LM.

Lazio opět prohrálo, ani Neapol nevyhrála

Další selhání má za sebou Lazio Řím. To hostilo doma Udine a dostalo se do vedení po hodině hry brankou Rocchiho, pak ale přišlo další neuvěřitelné selhání. Během deseti minut Floro Flores a Gaetano D'Agostino vývoj otočili a pár minutek před koncem byl navíc vyloučen domácí Brocchi. Navíc se kopala penalta a Quagliarella završil výhru Udine. Dál se trápí i Neapol. Ta vedla brankou Inácia Pii na hřišti Lecce, ale ještě před přestávkou Zanchetta z penalty vyrovnal a Neapol se na nic víc nezmohla.

V souboji dvou týmu bojujících o udržení se Turín s Bolognou rozešli smírně. Na každé straně padlo po jedné brance, oba týmy svou branku vstřelily z penalty. Toros do vedení dostal Rosina, za hosty vyrovnával Marco Di Vaio. Znovu vyhořela poslední Reggina. Ta prohrávala na hřišti Sampdorie už od první minuty brankou Desseny. Definitivní rozhodnutí přišlo v 19. minutě, kdy byl vyloučen hostující Valdez a domácí rozhodli. Znovu se trefil Dessena, Delvecchio, Marilungo a Pazzini pak stanovili konečné skóre na 5:0 pro Dorii. V posledním zápase Emanuele Calaio zajistil nejtěsnější výhru Sieny nad Palermem.