Bednář údajně přistižen při koupi drog

[b]Aktualizováno.[/b] Reprezentant Roman Bednář byl suspendován svým klubem West Bromwich Albion, poté co se v dnešním bulvárním listu News of the World objevily informace o tom, že si český útočník o minulém víkendu obstaral kokain a marihuanu. Od drogového dealera si údajně koupil zboží za 420 liber, týdeník informace podložil i fotografiemi. Anglický klub Bednářovi pozastavil činnost do doby, než bude kauza vyřešena.

Bednář údajně přistižen při koupi drog
"Situaci nemůžeme komentovat, dokud nebudeme mít k dispozici všechna fakta a případ sami nevyřešíme," stojí v klubovém prohlášení. Týmový manažer Tony Mowbray má v plánu vyslechnout Bednáře po dnešním ligovém utkání proti Liverpoolu.

Vážný prohřešek nejen proti klubové disciplíně se udál podle týdeníku několik hodin po vítězném ligovém utkání proti Wiganu. Český útočník byl zachycen na snímcích v době, kdy si před svým domem kupoval drogy od muže sedícího v autě. Tři dny poté prý navíc od stejného dealera přebrala další zboží jeho přítelkyně.

"Nebylo to pro mě, ale pro kamaráda," citoval list podrážděnou reakci Bednáře, poté co jej novináři konfrontovali. "Měl jsem sakra tři testy na drogy za poslední rok a byl jsem čistý. Jsem čistý," uvedl Bednář.

Podle informací, které týdeníku dodal dealerův řidič, dostal šestadvacetiletý fotbalista za své peníze pět gramů kokainu, což vydá zhruba na 70 dávek. Navíc se v dalším rozhovoru zmínil i o tom, že by měl v budoucnu zájem o další zboží. Oba se prý divili, že Bednář své chování vůbec neskrýval, ačkoliv žije ve čtvrti s dalšími fotbalisty a lidé jej běžně poznávají.

Bednářův čin může mít nedozírné následky pro jeho fotbalovou kariéru. Vedle milionové pokuty mu hrozí dlouhodobý distanc a konec mise ve West Bromwichi, za který letos v Premier League odehrál 26 zápasů a vstřelil šest gólů. V poslední době ale nehrál kvůli svalovému zranění. V české reprezentaci zatím nastoupil třikrát.

"Ty důsledky mohou být extrémní, může ho to stát miliony. V Anglii to může jeho kariéru pohřbít. Jsem v šoku, že by mohl být tak hloupý, aby se do něčeho takového zapletl. Totálně si zničil život. Od profesionálního fotbalisty bych to nečekal. Je to vážné," citoval Bednářova manažera Eliota Bantila server guardian.co.uk.

V minulosti za pozitivní test na kokain přišli o angažmá v Chelsea Mark Bosnich a Adrian Mutu.

[ 17 5. 2009 - ČTK | Foto: Pravo ]