Kadlec oddálil slávistické oslavy

Hráči Sparty porazili doma Bohemians Praha 1:0. Jedinou branku letenského klubu vstřelil pět minut před koncem šestnáctiletý útočník Václav Kadlec, který tak svému mužstvu zajistil kromě výhry i průběžné druhé místo v tabulce a oddálil oslavy Slavie.

Videoreportáž ze zápasu zde

Fotbalisté Sparty nastoupili do pražského derby proti Bohemians Praha už s uzdraveným stoperem Tomášem Řepkou a od úvodních minut byli podle předpokladů aktivnějším i nebezpečnějším celkem. Ve 12. minutě centroval do pokutového území hostujících Bohemians Praha Berger, obránce Macháček nedokázal odvrátit míč a nabídl šanci Kuličovi, který však z pár metrů vystřelil mimo branku.

V polovině prvního poločasu se na půli srazil Kladrubský s Demeterem, domácí záložník se už nezvedl, s bolestivou grimasou musel být odnesen na nosítkách a na hřišti ho nahradil Žofčák. Sparta sice měla více ze hry, ale trápila se s bezzubou koncovkou. Ve 27. minutě byl ve velké šanci sám před Belaněm Kušnír, jenže v rozhodující chvíli nezachoval klid a branku Bohemians přestřelil. Když se neujala ani střela Pamiče z 35. minuty, skončil první poločas bez branek.

Po změně stran se na hřišti dlouho nic podstatného nedělo, hráči Bohemians Praha bránili bezbrankový stav a Spartě se nedařilo hostující obranu překvapit. Až v 58. minutě se dostal do úniku Kulič, jeho střela však letěla mimo hostující branku. O poznání nebezpečnější byl pokus Bergera o čtyři minuty později, jenže střelu sparťanského kapitána vyrazil gólman Belaň.

S přibývajícími minutami se na kopačky domácích fotbalistů lepila stále větší nervozita, nezáživný fotbal také ocenili diváci pískotem v hledišti Axa Areny. O vzruch ve druhém poločase se postaral až v 83. minutě po přetaženém centru Žofčáka záložník Zeman, jeho střelu z první ale zastavila jen tyč hostující branky. Sparta se nakonec dočkala vytoužené branky, pět minut před koncem utkání unikl za obranu Bohemians Praha šestnáctiletý mladík Václav Kadlec a ukázkově přehodil brankáře Belaně, čímž poslal Spartu do vedení.

V závěru se ještě neujal volný kop Patrika Bergera, Sparta ale porazila Bohemians Praha 1:0 a oddálila tak oslavy mistrovského titulu konkurenční Slavie. Navíc si v tabulce pojistila druhé místo před Libercem.

AC Sparta Praha - Bohemians Praha1:0 (0:0)

Branka: 85. V. Kadlec. Rozhodčí: Hrubeš - Chytil, Handlíř. ŽK: Řepka - Fenyk, Grznár, Andronic, Obermajer. Diváci: 6264.

AC Sparta Praha: Blažek, Kušnír, Řepka, R. Hubník, Pamič - Kucka (75. Piroška), Kladrubský (23. Žofčák), Berger, Zeman - Kulič (61. Wilfried), V. Kadlec.

FK Bohemians Praha: Belaň - Macháček (59. Eismann), Obermajer, Liantsevich, Grznár - Demeter (68. Andronic) - J. Novotný (75. Vošahlík), D. Zoubek, Dobeš, Fenyk - Kincl.

[ 17. 5. 2009 - Mediafax | Foto: eFotbal.cz ]