Ronaldo musí před sportovní tribunál

Brazilský fotbalový útočník Ronaldo z Corinthians bude muset před národní sportovní tribunál kvůli nesportovnímu chování v duelu s Botafogem. Dvaatřicetiletý Ronaldo v nedělním utkání Corinthians s Botafogem (0:0) tahal za vlasy a štípl obránce soupeře Fahela. Oplácel mu tak tahání za dres v pokutovém území, po němž se Ronaldo dožadoval odpískání penalty.

Ronaldo musí před sportovní tribunál
Rozhodčí si incidentu nevšiml a hráče tak netrestal. Televizní kamery ale celou věc zachytily a Ronaldo bude muset před Brazilský sportovní tribunál. "Ronaldo je jistě fenomenální, ale před tribunálem jsou si všichni rovni, když provedou něco špatného," uvedl zástupce sportovního tribunálu Paulo Schmitt.

Zajímavé je, že Fahel je ochotný svědčit ve prospěch Ronalda. "Byla to přímá reakce. To, co se stane na hřišti, by tam mělo i zůstat," omlouval slavného útočníka. Ronaldo si ve středu přivodil v utkání čtvrtfinále Brazilského poháru s Fluminense zranění lýtka a ve čtvrtek ho reprezentační trenér Carlos Dunga ještě opomněl v nominaci na utkání kvalifikace MS 2010 proti reprezentaci Uruguaye.

[ 22. 5. 2009 - Mediafax | Foto: goal.com ]