Nespokojený Robinho už nechce hrát za City

Brazilský útočník Robinho není spokojen v Manchesteru City a chce se vrátit do Santosu, ve kterém svou profesionální kariéru odstartoval. Informoval o tom prezident jihoamerického klubu, v němž před čtyřmi lety "stávkoval" kvůli tomu, že jeho zástupci nepřijali původní nabídku na přestup do Madridu.

Nespokojený Robinho už nechce hrát za City
Marcelo Teixeira uvedl, že s Robinhem absolvoval přibližně devadesátiminutový rozhovor, během něhož střelec otevřel otázku možného návratu do celku, jehož dres oblékal i legendární Pelé.

"Vyjádřil zájem vrátit se, protože v jeho současném působišti není spokojený. S finančními hlediska je však v současnosti velmi těžké konkurovat evropským klubům," pronesl Teixeira.

Robinho přestoupil do Manchesteru v září minulého roku z Realu. Za Citizens vstřelil 14 branek, dotkla se ho však pokuta ze strany klubu a trenéra Marka Hughese za úprk z tréninkového kempu na Kanárských ostrovech. Kromě toho nejednou předvedl nevýrazný výkon, zejména na hřištích soupeře.

Ještě v dubnu se však pětadvacetiletý hráč vyjadřoval jinak: "Vůbec nelituju příchodu do Manchesteru. Jsem tu jen první rok, budu se snažit zlepšovat. Doufám, že v budoucnosti budu v tomto klubu ještě šťastnější. Mým cílem je zde zůstat velmi dlouho."

[ 30. 5. 2009 - sme.sk | Foto: soccernet ]