Duel italského poháru: Několik zraněných

Hráči Juventusu remizovali v prvním zápase osmifinále Italského poháru na hřišti Fiorentiny 2:2. Hosté už prohrávali o dvě branky, nerozhodný výsledek jim před odvetou zajistili Pessotto a Mutu. Při zápase došlo k výtržnostem, které skončily zraněním několika fanoušků.

Podle informací deníku Gazzetta dello Sport bylo po potyčkách s policií v nemocnici ošetřeno deset fans, šest jich bylo zatčeno.

Vypjatý duel provázely od počátku výtržnosti. V úvodu druhého poločasu musel být zápas na téměř půl hodiny přerušen kvůli slznému plynu, který použili policisté při potyčce s hooligans před branami stadionu. Dráždivý plyn vnikl i na hřiště a sudí poslal oba týmy do šaten, než se vzduch vyčistí.

Fanoušci navíc na stadionu zdemolovali toalety a další prostory na tribunách. Oloupili i několik prodavačů, kteří v ochozech nabízejí divákům nápoje. Utkání bylo v třetí minutě druhého poločasu téměř na půl hodiny přerušeno kvůli slznému plynu, kteří použili policisté při potyčce za branami stadionu. Když se plyn začal vznášet i nad trávníkem a diváci odcházeli z ochozů, rozhodčí Luca Palanca poslal zpátky do kabin také oba týmy.

Tomáš Ujfaluši odehrál v obraně Fiorentiny celý zápas, Pavel Nedvěd se v turínském týmu dostal na trávník v 55. minutě. Po čtyřech měsících od zranění ramena se do branky Juventusu postavil reprezentační gólman Gianluigi Buffon.

Stejní soupeři na sebe v neděli narazí také v utkání italské ligy. Oba jsou přitom ve skvělé pozici. Juventus v čele má náskok pěti bodů na velkého rivala AC Milán, Fiorentina s nějlepším střelcem Serie A Tonim letos válí a na milánský velkoklub ztrácí na třetím místě pouhé dva body.