Vlček: Co jsem od Krkonoš čekal, přišlo

Vlček: Co jsem od Krkonoš čekal, přišlo

Útočník Stanislav Vlček se po roce a půl vrátil do známého prostředí kádru Slavie Praha, se kterou také absolvuje obvyklý dril na soustředění ve Špindlerově Mlýně. Přesto má zkušený kanonýr pocit, že za dobu působení v Anderlechtu Brusel se v jeho staronovém působišti hodně změnilo. Především prý z klubu, který se během jeho angažmá v Belgii vrátil z neoblíbeného Strahova do nového Edenu, sálá sebevědomí.

"Slavia získala dva tituly a teď je úplně někde jinde, než když jsem odcházel. Udělal se tu obrovský kus práce, sebevědomí je zcela jiné, vyšší. Mrzí mě, že mi tituly utekly, ale snad se ještě dočkám," doufal Vlček v rozhovoru s novináři na soustředění ve Špindlerově Mlýně.

V Anderlechtu mu skončila smlouva a klub neuplatnil opci, přesto prý Vlček mohl v Belgii zůstat. "Nabídky jsem měl, ale já se rozhodl poprat se se Slavií o Ligu mistrů. To je první cíl a samozřejmě mám i druhý, vlastníma rukama zvednout pohár z ligy," přál si třiatřicetiletý Vlček. "Když mi trenér Jarolím zavolal, tak jsem neváhal ani minutu a rozhodl se okamžitě. Zažil jsem ve Slavii nejkrásnější roky kariéry a věřím, že to bude pokračovat," řekl Vlček.

To, co nyní zažívá ve Špindlerově Mlýně, už ale pro něj ničím neznámým není. Na tvrdosti kondiční přípravy pod vedením Karla Jarolíma se toho prý moc nezměnilo. "Rozdíl je jen v tom, že se vystřídala řada hráčů. Jinak se dostavilo to, co jsem od Krkonoš očekával. Třífázové tréninky a mám toho plné zuby, ale to samozřejmě k tomu patří," řekl a přiznal, že trochu odvykl. "Za dobu působení v Bruselu jsem prakticky přípravu neměl. V zimě se tam hraje a v létě jsem byl na mistrovství Evropy," doplnil Vlček.

Nechtěl příliš komentovat poslední změny ve Slavii a především nečekaný odchod kapitána Ericha Brabce, s kterým klub rozvázal smlouvu. "Byl jsem s ním v neustálém spojení, pravidelně jsme si volali. Co se ale dělo v kabině, nevím. Těšil jsem na něj jako na kamaráda. Sedl jsem si s trenérem Jarolímem a on mi řekl, že za tím krokem si stojí. Myslím, že nám to ani vysvětlovat nemusí. Je to jeho právo. My jsme tady zaměstnanci a tak to funguje všude," prohlásil Vlček.

Nedovedl odhadnout, kdo by oporu obrany mohl na hřišti nahradit. "Varianty jsou, ale jestli bude chybět, nebo ne, to se teprve ukáže. Byl to hráč, který zažil Ligu mistrů, měl zkušenosti a ty chybět budou," naznačil přece jen, že Brabcův odchod může znamenat oslabení.

Naopak za velmi pozitivní Vlček považuje skutečnost, že kádr Slavie je už nyní prakticky pohromadě. Připomněl přitom dva roky starou zkušenost před pohárovým dvojzápasem s Žilinou, který Slavia nezvládla. "To jsme odehráli snad jen jeden zápas (v kompletním složení). Teprve týden před zápasem přišel Tavares," vzpomínal Vlček. "Teď je před námi celý měsíc a nováčci jsou už s námi," pochvaloval si Vlček.