Sparta chce zítra dotáhnout hostování Střeštíka

Sparta chce zítra dotáhnout hostování Střeštíka

Brněnský záložník Marek Střeštík by se brzy mohl stát posilou fotbalistů Sparty, která by jej ráda získala na roční hostování s následnou opcí na přestup. Dnes to potvrdil Ondřej Kasík, šéf komunikace v AC Sparta Praha.

"Střeštík patří mezi hráče, které jsme měli dlouhodobě vytipované. Kontakty probíhají už tak čtvrt roku, nyní jsme se dostali do finální fáze. Jsme kousíček od dohody, je třeba dořešit pouze jednu věc," řekl Ondřej Kasík, aniž by prozradil, co ještě brání Střeštíkovu příchodu. "Zájem máme o hostování hráče s následnou opcí. Věříme, že v pátek by se to celé mohlo dotáhnout," dodal.

"Stále jednáme. Myslím, že do konce týdne se Střeštíkův odchod uzavře," přidal svůj názor sportovní ředitel brněnského klubu Radek Bělák. Dvaadvacetiletý Střeštík by se tak mohl stát další letní posilou Sparty, která prošla brněnským klubem. Před ním do druhého celku minulého ročníku Gambrinus ligy zamířili obránce Martin Kuncl, jemuž v Brně skončila smlouva, a záložník Luboš Kalouda. Toho na hostování do Sparty uvolnil ruský CSKA Moskva.

Samotný Střeštík by změnu dresu uvítal. V poslední sezoně totiž v Brně nenavázal na své předchozí výkony. "Jsem tam už dlouho a trochu mi scházela motivace. Doufám, že ve Spartě zase budu ten starý dobrý Střeštík," přiznal levonohý záložník. Podle jeho slov by se měl v pátek vydat do Prahy a podepsat se Spartou smlouvu. "Říkal mi to dneska trenér Beránek. Ještě počkám, až se mi ozve můj agent, který by měl tuto informaci potvrdit," doplnil Střeštík.