Verbíř: Sezony už nepočítám, každá je plus

Verbíř: Sezony už nepočítám, každá je plus

Svou osmnáctou letní přípravu v FK Teplice začal na soustředění v Modré šestatřicetiletý fotbalista Pavel Verbíř. V dnešním rozhovoru řekl, že počet sezon strávených ve žlutomodrém dresu už nepočítá, jelikož každá začínající je pro něj prostě plusová.

Rodák z Mělníka odehrál ve žlutomodrém dresu více než 350 ligových zápasů, ve kterých vstřelil 82 gólů. V Teplicích je modlou fanoušků a největší osobností na trávníku. V pondělí zahájil šestatřicetiletý Pavel Verbíř svou osmnáctou sezonu v FK Teplice. „Já tohle vůbec nepočítám, ani to nemám v hlavě. Za každou sezonu, která je plusová, jsem jenom rád. Vyhýbají se mi zdravotní problémy, což je pro mě to nejdůležitější,“ řekl Verbíř během soustředění v Modré na Děčínsku.

Podle zkušeného fotbalisty při nabírání fyzické kondice nezáleží na věku. „Tělo je po dovolené vždycky trochu unavenější, nemyslím si ale, že by nějak záleželo na věku, protože unavení jsou v této fázi přípravy všichni. První týden, čtrnáct dnů, je to prostě dané, ta zátěž tady je neustále. Je to v každém klubu, každé přípravě a nevidím v tom nic zvláštního,“ prohlásil bývalý reprezentant.

„Nebaví mě žádná příprava. K fotbalu to ale patří a je to potřeba. Pamatuju si, že dříve se víc běhalo, poslední dobou se to ale zaměřuje trochu více na práci s míčem. Potom je nabírání kondice více zábavnější,“ pochvaloval si Verbíř změnu.

O tom, jak dlouho ještě bude hrát na profesionální úrovni, nechce zkušený fotbalista polemizovat. „Člověk nikdy pořádně neví, co bude zítra, takže neuvažuju o tom, jestli je to třeba má poslední letní příprava. Ještě mám rok platnou smlouvu, takže uvidím, jaká bude pak situace. Vždycky se budu rozhodovat po odehrání půl roku, podle toho, jak na tom budu zdravotně a výkonnostně. Teď se cítím dobře, takže z tohoto pohledu jsem rád,“ uvedl.

Šestatřicetiletý záložník prozradil, že jej láká vidina zvučného soupeře, se kterým se Teplice utkají ve 4. předkole Evropské ligy o účast v hlavní skupině této pohárové soutěže. Los jim může přidělit například Aston Villu, Ajax Amsterdam, Benfiku Lisabon, Everton, Lazio Řím nebo Zenit Petrohrad.

„Má kariéra se blíží ke konci a to, že budeme hrát evropské poháry, je jedině plus, taková třešnička na dortu. S Teplicemi jsem prožil přes dvacítku pohárových vystoupení a je jedině dobře, že se na podzim v Evropě znovu ukážeme. Vím, co takové zápasy obnáší - atmosféra i atraktivita je tady daleko větší, než „pouze“ ligový zápas,“ prohlásil.