Šimurka se stal asistentem ve Viktorii Žižkov

Bývalý vynikající gólman Juraj Šimurka ukončil své působení na místě sportovního ředitele v pražské Spartě Krč a nově se stal asistentem trenéra Vlastimila Petržely v druholigové Viktorii Žižkov.

Šimurka se stal asistentem ve Viktorii Žižkov
"Asi před čtrnácti dny jsem dostal nabídku od Vlasty Petržely, zda bych mu nechtěl dělat asistenta a mít v klubu na starosti brankáře. Souhlasil jsem a od prvního července pracuji pro žižkovský klub," poznamenal Šimurka.

Sparta Krč si v době jeho působení zahrála i druhou ligu, v uplynulé sezoně pak nastupovala ve třetí nejvyšší soutěži. Na úterním losovacím aktivu soutěží pro Čechy se ale krčský klub vzdal práva startu v České fotbalové lize a přihlásil se jen do pražského přeboru, když na vyšší soutěž neměl dostatek financí. "Konec uplynulé sezony nebyl v Krči jednoduchý, ale parta tam byla dobrá. V podmínkách, které měl klub k dispozici, se tam povedl takový malý zázrak," konstatoval Šimurka.

Bývalý gólman si nemyslí, že by za propadem Sparty Krč do přeboru stála roční zkušenost klubu ve druhé lize, tedy profesionální soutěži. "Rozdíl mezi druhou a třetí ligou pro Krč finančně tak velký nebyl. Ve druhé nejvyšší soutěži jsme dostali milion od STES a taky jsme výhodně prodali Adauta," řekl Šimurka, jenž ale připustil, že v ČFL klub například ušetřil finance, když nemusel platit za pronájem Strahova, ale mohl hrát v domácím areálu v Krči. "To byla samozřejmě výhoda," doplnil.

Přesun do druholigové Viktorie Žižkov bere Šimurka jako výzvu a hned se nadchl pro vytýčený cíl klubu, jímž je okamžitý návrat mezi českou fotbalovou elitu. "Viktorka jiný cíl mít nemůže," prohlásil Petrželův nový asistent.

O tom, zda spolu se Šimurkou zamíří z Krče do Viktorie i někteří fotbalisté, není úplně jasno. "Trenér Petržela viděl zápas, kdy Krč hrála v Liberci proti béčku Slovanu, a líbili se mu dva fotbalisté. Zaujal ho Kočí, který byl v Krči na hostování právě ze Žižkova, a pak Matějka. Toho teď Viktoria zkouší a záleží jen na hráči, zda trenéra Petrželu zaujme a dostane v klubu šanci," dodal.