Vítkovický Palička: Mohl jsem trénovat Jihlavu!

Vítkovický Palička: Mohl jsem trénovat Jihlavu!

Přišel, viděl, zvítězil. Tak nějak se dá ve stručnosti shrnout působení zkušeného kouče Vlastimila Paličky ve Vítkovicích. Na sever Moravy přišel v rozjeté sezoně, kdy se klub krčil na chvostu tabulky. Během zbývající části podzimu ho dokázal vyléčit a nakonec i zachránit ve druhé lize.

Když se ohlédnete zpětně, tak hodnocení uplynulého soutěžního ročníku musí být i proto ve skrze pozitivní…

Samozřejmě. Vždycky se ale dá najít něco, s čím spokojený být nemůžete. Když ale sezonu zhodnotím komplexně, tak musí převažovat spokojenost. K týmu jsem přišel v průběhu podzimní části sezony. Start do ligy Vítkovicím vůbec nevyšel. Po třetině soutěže neměli na svém kontě ani bod. Proto i z psychologického hlediska bylo dobré, že se nám ve zbytku podzimu podařilo dotáhnout se na ostatní týmy z konce tabulky. Hráči zjistili, že na to mají a v průběhu jara to v jednu chvíli vypadalo, že bychom se mohli umístit i v klidném středu tabulky. Nakonec z toho bylo jen 14 místo, ale zachránili jsme se, a to bylo v danou chvíli to nejdůležitější.

Už týden běží příprava na novou sezonu. Zdroje z kuloárů ale hovoří o tom, že nechybělo mnoho a vedl jste loni třetí Jihlavu?

Ano, nabídku od vedení vysočinského klubu jsem obdržel. Velmi mě potěšila. Jenže ve Vítkovicích mám podepsanou smlouvu i na celou příští sezonu a dohody dodržuji. Takže jsem musel celou věc probrat i s vedením Vítkovic. Kluby se nakonec mezi sebou nedohodly, a tak normálně dál pokračuji ve Vítkovicích a budu odvádět dál stoprocentní výkon pro Vítkovice.

Nabídka z Jihlavy vás nepřekvapila?

Překvapený jsem z toho nebyl. Přece jen se nám povedlo odvést kus dobré práce a ohlasy na náš herní i výkonnostní vzestup jsem měl. Musíte vzít také v úvahu, že jsem závěr jara dohrávali prakticky bez útočníků. Tak rozsáhlou marodku, která nás v tom období postihla jsem ještě nezažil.

Záchranářské práce na severu Moravy byste měnil za boj o postup do první ligy…

Ano, z toho hlediska by to bylo zajímavější, ale znovu říkám. Běží mi platná smlouva ve Vítkovicích. Jihlava už má jiného trenéra a já se už v tuto chvíli plně soustředím na to, abychom se kvalitně připravili na nový druholigový ročník.

Jaké máte stanovené cíle?

Těžko teď něco takového říkat, když nevíte, s jakým mančaftem do ní vstoupíte. Máme tu řadu hráčů na testech. Kádr se obměňuje. To ale nečeká jenom nás, ale i řadu jiných klubů v soutěži. Každopádně chceme ale začít o poznání lépe, než loni. Tehdy start do ligy Vítkovicím vůbec nevyšel.

V sobotu sehrajete první přípravné utkání s Půchovem, pak vás čeká Hlučín a Kroměříž. Soupeři ne příliš zvučného jména…

Jsme na začátku přípravy, takže trénujeme na objemy. Proto si myslím, že opravdu kvalitní mužstva by v této chvíli pro nás nebyla přínosem. Vrcholem přípravy pro nás bude zápas s Baníkem Ostrava na Bazalech. Oni to mají jako prvoligovou generálku, takže to pro nás bude takový barometr toho, jak jsme připravení.

Přípravná utkání:

4.7. Púchov - FCV 10.30
8.7. Hlučín - FCV (hřiště v Šilheřovicích) 17.00
11.7. Kroměříž - FCV 10.00
15.7. Zábřeh - FCV 16.30
18.7. FC Baník Ostrava - FCV 15.30 (17.00)
22.7. FCV - Čadca (v rámci soustředění v Luhačovicích - hřiště v Pozlovicích) 17.00
25.7. Šumperk - FCV (pohár ČMFS) 17.00