Berlusconi: Fotbal by se měl vrátit k normálu

Berlusconi: Fotbal by se měl vrátit k normálu

Po obrovských výdajích Realu Madrid na nákup posil by se podle majitele fotbalového klubu AC Milán Silvia Berlusconiho měly částky za přestupy vrátit do obvyklých mezí. Jeho vyjádření přinesla v pondělí agentura Reuters.

AC Milán, který v pondělí zahájil přípravu na novou sezonu, během léta vyinkasoval 67 milionů eur (1,8 miliardy korun).na brazilského špílmachra Kaká, jemuž umožnil přestup do Realu Madrid. Po Kaká španělský gigant získal za rekordní sumu 2,5 miliardy korun Portugalce Cristiana Ronalda. "Fotbal by se měl vrátit k normálu," řekl Berlusconi, jenž je současně italským premiérem.

Jeho milánský klub sice získal významnou finanční injekci, ale sám zatím příliš neutrácel. Jedinou novou posilou je zatím obránce Thiago Silva. S tímto faktem se nechtěli smířit fanoušci, kteří plánovali protesty během tréninku, ale Berlusconi se necítí provinile. "Neměli bychom kupovat za každou cenu. Pokud má Real Madrid takové možnosti, tak je to pro něj dobré. Ale my jsme od něj dostali 67 milionů, takže na něj nemůžeme příliš útočit," vtipkoval Berlusconi.

AC Milán se zajímá o útočníky Klaase Jana Huntelaara z Realu Madrid, Luise Fabiana ze Sevilly a Emmanuela Adebayora z Arsenalu. Přesto Berlusconi tvrdí, že současný tým je dost silný, i když v posledním ročníku Serie A skončil třetí. "Ani jeden tým v Itálii nemá z hlediska techniky silnější tým než je ten náš. Ani mistrovský Inter," pravil šéf klubu.

Po sezoně skončil na lavičce kouč Carlo Ancelotti a zamířil do Chelsea. V médiích se objevily spekulace, že by si s sebou chtěl vzít záložníka Andreu Pirla a útočníka Pata. Berlusconi ale zopakoval, že by chtěl oba udržet a nováčka na trenérském postu Leonarda označil za muže, který otevře novou éru klubu. Majitel AC Milán také vyvrátil zprávy o tom, že by chtěl klub prodat. "Pravdou je, AC Milán zůstává srdeční záležitostí, za žádnou částku ho neprodám," řekl.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.