Ronaldo byl přivítán 80 tisíci nadšenými fanoušky

Ronaldo byl přivítán 80 tisíci nadšenými fanoušky

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo byl v pondělí večer oficiálně představen jako posila Realu Madrid, když byl před zraky 80 tisíců fanoušků v ochozech Santiaga Bernabeu uveden na trávník v bílém dresu s číslem devět. Informace přinesl server goal.com a internetový portál deníku Marca.

Nejdražší hráč fotbalové historie (Real Madrid za něj Manchesteru United v přepočtu zaplatil zhruba 2,45 miliardy korun) si podle svých vlastních slov přestupem do španělského velkoklubu splnil sen z dětství. "Jsem tak šťastný. Splnil se mi můj dětský sen - hrát za Real Madrid," prohlásil Ronaldo k nadšeným příznivcům a dodal, že nečekal tak zaplněný stadion. Atmosféra na Santiago Bernabeu byla podle něj opravdu úchvatná a působivá.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista si v Madridu vybral dres s devítkou, kterou dříve nosily legendy jako Hugo Sanchez, Ronaldo nebo Alfredo di Stefano. A právě di Stefano talentovaného hráče na stadionu přivítal se slovy, že "jen ten nejlepší hráč si zaslouží nosit tak opotřebované triko". V madridském "bílém baletu" Ronalda dále uvítali bývalý portugalský reprezentant Eusébio a samozřejmě prezident klubu Florentino Pérez.

Osmdesát tisíc fanoušků v ochozech stadionu Santiaga Bernabeu bylo z Cristiana Ronalda ve varu a Portugalec ještě svými slovy přkládal pod kotel, když řekl, že přišel do Realu vyhrát španělskou ligu i Ligu mistrů. "Je to pro mě nyní velká změna. Čeká mě nový život, nový dům, nový klub a já mu hodlám odevzdat celých sto procent," vyhlásil Ronaldo s tím, že je jasné, že když Real chce mít v týmu nejlepší hráče, musí za ně také náležitě zaplatit. "Jsem šťastný, že jsem nejdražším hráčem světa," dodal Ronaldo.

"Cristiano Ronaldo přichází do klubu ve skvělé formě, ale my věříme, že může být ještě lepší a že to v našem dresu ukáže. Je to velmi ambiciozní hráč, který se bude dále zlepšovat a může dosáhnout na jakýkoliv cíl," dodal Jorge Valdano, generální ředitel Realu Madrid.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.