Leonardo: Dokážu vrátit Ronaldinha do formy

Leonardo: Dokážu vrátit Ronaldinha do formy

Nový trenér AC Milán Brazilec Leonardo věří, že dokáže oživit uvadající kariéru svého krajana Ronaldinha. Bývalý nejlepší fotbalista světa po loňském odchodu z Barcelony do italského velkoklubu nenavázal na někdejší výkony a v závěru sezony jen střídal. Podle Leonarda se však příští rok vrátí do své vrcholné formy.

"Je to obrovský talent. Hraje fotbal svým osobitým stylem. Jen potřebuje, aby si uvědomil odpovědnost a začít tvrdě pracovat," uvedl Leonardo v rozhovoru pro oficiální stránky klubu. "Musí najít sám sebe a udržet koncentraci. Pokud to dokáže, může se vrátit jako velmi důležitý hráč," dodal na adresu devětadvacetiletého Ronaldinha, který dal v minulé sezoně devět branek, ovšem většinu z nich během podzimu. Na jaře se naopak téměř vytratil ze sestavy.

Trenérský nováček Leonardo by byl rád, aby v příští sezoně byl hlavní útočnou hvězdou Milána právě Ronaldinho. I proto, že ofenzivní lídr z posledních sezon Kaká přestoupil za 65 milionů eur do Realu Madrid. "Věřím, že i bez Kaká máme stále velmi silný tým. Pokud všichni hráči využijí svůj potenciál, pak to může být velmi dobrá sezona," řekl nový kouč českého reprezentanta Marka Jankulovského.

Leonardo chce dát více prostoru mladým hráčům. "Je to už dlouho, co dostali šanci. Nyní je pozorujeme a hledáme ty, kteří mají na to, aby s námi hráli," uvedl s tím, že by rád následoval příklad konkurenčního Interu Milán, který do sestavy zapojil Davide Santona a Maria Balotelliho.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.