Slezák už bude v A týmu jen vypomáhat

Slezák už bude v A týmu jen vypomáhat

Devětatřicetiletý útočník a ikona fanoušků Bohemians 1905 Dalibor Slezák se v příští sezoně bude představovat spíše jako hrající asistent trenéra v divizním celku "klokanů" než přímo v akci v nejvyšší soutěži.

Zkušený fotbalista se s vedením klubu nedávno dohodl na tom, že jeho role ve vršovickém klubu už bude zaměřena spíše na koučování. Část tréninků však stále absolvuje s ligovým týmem a trenér Pavel Hoftych jej v případě potřeby využije i v nejvyšší soutěži.

Zatím je tedy daleko k tomu, aby Slezák uspořádal rozlučku s dlouhou kariérou. V nové sezoně by se tak měl pyšnit primátem nejstaršího ligového hráče. "Slezimu (Slezákovi) jeho desítka pořád zůstává, žádné loučení s kariérou zatím nepřichází v úvahu a pořád ho bereme za aktivního hráče. Ale podle naší předchozí vzájemné dohody teď začíná docházet k jeho posunu v klubové struktuře do pozice trenéra. Tam s ním dlouhodobě počítáme," řekl ČTK ředitel klubu Lukáš Přibyl.

Slezák v minulé sezoně "klokanům" pomohl k postupu do nejvyšší soutěže ze druhé ligy, ale teď už s prvním týmem neabsolvuje kompletní přípravu. Ne nedávném kondičním soustředění v Břízkách byl, ale na herní kemp do rakouského Kötschachu už nevyrazil. Místo toho tráví čas s divizním B mužstvem, kde je pravou rukou zkušeného trenéra Václava Hradeckého. Slezák, která už má druhou nejvyšší trenérskou licenci, bude mladíkům pomáhat i jako spoluhráč v mistrovských zápasech.

Během sezony absolvuje tréninky i s ligovým kádrem a zůstane na soupisce pro nejvyšší soutěž. "Je to nastavené tak, že v případě potřeby naskočí i do zápasu. Nechceme se ho vzdát," řekl ČTK na soustředění v Rakousku trenér Hoftych. Není tak vyloučeno, že Slezák ještě rozšíří svoji bilanci 209 ligových zápasů a 22 branek.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.