Po dresech Ronalda se jen zaprášilo

Po dresech Ronalda se jen zaprášilo

Realu Madrid už se pomalu začíná vracet investice do nejdražšího hráče světa Cristiana Ronalda. V úterý šly totiž do prodeje první repliky dresů portugalské hvězdy a fanoušci jen za první dvě hodiny rozebrali tři tisíce kusů a do večera je vykoupili úplně.

Ne každý z fanoušků byl ale ochoten za dres s číslem devět zaplatit 85 eur. Podle listu Guardian bylo během prvního dne zhruba 300 kusů ukradeno.

Čtyřiadvacetiletý Ronaldo, který přišel do Realu za rekordních 94 milionů eur z Manchesteru United, v prodeji dresů zastínil i Brazilce Kaká, který dokázal za první den prodat jen 600 trikotů.

Prodej replik dresů portugalského reprezentanta by mohl překonat i absolutního rekordmana, kterým je David Beckham. Když anglický záložník přišel v roce 2003 do Realu, koupilo si za první půl rok jeho dres milion fanoušků.

Ronaldo už navíc hvězdu Los Angeles Galaxy jednou překonat dokázal. Na Portugalcovu prezentaci na stadionu San Bernabeu přišlo 80.000 lidí, zatímco Beckhamovo představení vidělo v hale basketbalového Realu pět tisíc fanoušků.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.