Van Persie prodloužil smlouvu

Van Persie prodloužil smlouvu

Útočník Robin van Persie rázně ukončil spekulace o případném přestupu, když dnes prodloužil smlouvu se svým současným zaměstnavatelem, londýnským Arsenalem. Klub nechtěl délku kontraktu specifikovat, podle anglických médií se ale Nizozemec upsal k setrvání na Emirates Stadium do roku 2014.

"Máme skvělého trenéra, tým plný fantastických mladých hráčů a úžasné fanoušky. Arsenal má skvělou budoucnost a já se na ní chci podílet," zdůvodnil svůj krok Van Persie.

"Je fantastické, že se Robin rozhodl spojit svou budoucnost s Arsenalem, jsme z toho všichni nadšení. Robin má potenciál, aby se stal legendou klubu," uvedl na oficiálních internetových stránkách čtvrtého týmu posledního ročníku Premier League trenér Arséne Wenger.

Pětadvacetiletý forvard přestoupil ke "kanonýrům" v roce 2004 z nizozemského Feyenoordu. V minulé sezoně se stal se 20 zásahy nejlepším střelcem týmu. Celkově už si v londýnském klubu připsal 63 branek ve 177 utkáních.

Jméno Van Persieho bylo v létě spojováno s Manchesterem United, který o něm uvažoval jako o vhodné náhradě za Cristiana Ronalda.