Voženílek: Odchodem Zelenky ztrácíme!

Voženílek: Odchodem Zelenky ztrácíme!

Na konci června se společně s předsedou dozorčí rady Jindřichem Rajchlem dostal do nejvyššího vedení Českomoravského fotbalového svazu. Přesto generální ředitel druholigové pražské Dukly Petr Voženílek tvrdí, prosazování zájmu klubu z metropole Česka se v žádném případě konat nebude.

Dá se ale zvládnout fungování na vrcholné manažerské pozici v rámci klubu i svazu?
Skloubit se to dá. Když se nebojíte práce a jste zvyklý pracovat třeba dvacet hodin denně, tak v tom není žádný problém. Navíc Dukla už je fungujícím, zavedeným a stabilizovaným klubem. Takže z mého pohledu tam zase tolik práce není. V klubu je fungující tým lidí, který to zvládá.

Když se vrátíme k poměrně ještě nedávno skončené sezoně, tak převažují spíše pozitivní pocity z bodově vydařeného podzimu nebo spíše s herně povedené jarní části druholigového ročníku?
Přesně tak, jak jste řekl. Fotbal v letošním ročníku nám jasně ukázal, jak je krásný a zároveň nevyzpytatelný. Start v soutěži nám vůbec nevyšel, ale dokázali jsme se zvednout a nasbírat tolik bodů, že jsme se na jaře mohli prát o postup do první ligy. Jenže zatímco na podzim jsme dokázali vyhrát pět šest zápasů 1:0, na jaře jsme body zbytečně ztráceli. Navíc soupeři už se na nás lépe připravovali a nepodcenili nás, tak jako na podzim. Přesto všechno jsme ale ve druhé části sezony předváděli lepší fotbal. Útočili i oba krajní obránci. To se divákům muselo líbit. Bohužel jich na Julisku chodí stále málo.

Situace už skoro vypadá jako neřešitelná...
Kdybychom zopakovali stejné výsledky jako na podzim, tak věřím, že by si diváci cestu na stadion našli. Jenže my jsme opravdu zbytečně ztráceli buď remízami nebo jsme dokonce odešli ze hřiště bez bodu, a to se nelíbí příznivcům žádného klubu.

Nepomohl ani vstup na jarní zápasy zadarmo…
Ano, bohužel. Snažíme se pro naše příznivce vytvářet různé akce, abychom je na Julisku nalákali ve větším měřítku, než doposud. Moc se nám to nepovedlo, ale v naší snaze budeme pokračovat i v příští sezoně. Věřím, že se nám podaří průměrný počet diváků na domácí zápasy Dukly opět o něco navýšit.

I když odešel miláček fanoušků Luděk Zelenka do prvoligových Bohemians 1905?
Luďkův odchod bude pochopitelně ztrátou, jak na poli hráčském, tak i mimo něj, protože svou roli zvládl v minulé sezoně na výbornou. Své zkušenosti předával mladým hráčům, a i to jsme od něj očekávali. Škoda, že nedokázal navázat na střelecky vydařený podzim i na jaře. Protože, když nepočítám dvě trefy proti slabému Fulneku, tak to nebylo nic moc. Když ale přišla nabídka, aby si ještě zahrál první ligu, nechtěli jsme mu bránit. Všichni mu přejeme, aby se mu v dresu Klokanů podařilo vystřílet kýženou stovku prvoligových branek.

Budete se poohlížet po nějaké adekvátní náhradě?
Vyloučit to nemůžu. Sice teď přišel z Brna mladý Vrána a Michal Kolomazník také umí hrát směrem dopředu, ale když se nám nepovede start do soutěže stejně jako loni, tak se asi po někom pohlížet budeme. Velmi bude také záležet na tom, jak se útočníci projeví v přípravných zápasech.

Jaké klubová generalita stanovila cíle pro letošní sezonu?
Samozřejmě ty nejvyšší. Chceme hrát na špici. V minulé sezoně se nám povedlo položit kvalitní základy, na kterých nyní chceme dál stavět. To, že se nepodařilo postoupit už loni, nás vůbec netrápí. Vytyčili jsme si cíl postoupit v dlouhodobém horizontu. Kromě boje na hřišti o co nejlepší výsledky ale budeme dál bojovat o diváka. Opravdu pevně věřím, že si jich v příští sezoně najde na Julisku cestu zase o něco víc. Uděláme pro to maximum.

V seriálu 2. liga pod lupou již vyšlo:
Vítkovický Palička: Mohl jsem trénovat Jihlavu!
Urban: O postup do ligy se rvát budeme