Do Slavie záložník Ragued, vrací se i Krajčík

Do Slavie záložník Ragued, vrací se i Krajčík

Výraznou posilou Slavie Praha se má stát tuniský reprezentant Hocine Ragued. Šestadvacetiletý defenzivní záložník s týmem českého mistra již přes týden trénuje a v pátek by měl v Edenu podepsat čtyřletý kontrakt. Na tiskové konference se představí také staronová posila Matej Krajčík, který se vrací do Slavie po půlročním působení v italské Reggině.

Ragued hájil poslední tři roky barvy belgického Monsu, odkud ho Slavia po vypršení smlouvy získá zadarmo. Rodák z Paříže, jenž má tuniské i francouzské občanství, se v Edenu sejde se svým spoluhráčem z národního mužstva Tijanym Belaidem.

"Dlouho jsem jej sledoval, je to velmi kvalitní fotbalista. A není horší než Tavares, možná bude ještě lepší," řekl slávistický kouč Karel Jarolím deníku Blesk.

Ve své kariéře hrál Ragued druhou francouzskou ligu v Isters a Gueugnonu. Působil také v Paris St. Germain, v jehož dresu však naskočil do nejvyšší soutěže v jediném utkání. Za tuniskou reprezentaci odehrál 17 zápasů. S olympijským výběrem byl v roce 2004 v Aténách.

Krajčík v lednu odešel ze Slavie do Regginy, s níž sestoupil do druhé ligy a následně se s jejím vedením dohodl na zrušení dvouleté smlouvy. Se Slavií začal jednatřicetiletý obránce v létě trénovat a domluvil se v Jarolímově týmu na novém angažmá. V červenobílém dresu dosud nasbíral 91 prvoligových zápasů, v nichž dal čtyři branky, a podílel se na dvou mistrovských titulech.