Huntelaar je na cestě z Realu do Stuttgartu

Huntelaar je na cestě z Realu do Stuttgartu

Nizozemský kanonýr Klaas-Jan Huntelaar je blízko přestupu z Realu Madrid do Stuttgartu. Oba kluby jsou podle španělských médií již domluveny a čekají již jen na hráčův souhlas. Podle deníku Marca by měl Real za Huntelaara inkasovat zhruba 20 milionů eur (asi 529 milionů korun).

"Poslední slovo bude mít hráč," citovala Marca hráčova agenta Arnolda Oosterveera. Pětadvacetiletý fotbalista se dnes vrací z dovolené a záhy by měl o své budoucnosti rozhodnout.

Kdyby chtěl v Realu zůstat, mnoho šancí na místo v sestavě nemá. Madridský klub totiž po zvolení Florentina Péreze klubovým prezidentem začal mohutně nakupovat a na Huntelaarovo místo si už přivedl Cristiana Ronalda z Manchesteru United a Karima Benzemu z Lyonu. Komentátoři soudí, že Huntelaar už se nerozhoduje zda odejít, nýbrž kam odejít. Zatím nekonkrétní zájem má údajně i Manchester City.

Lákadlem Stuttgartu je prý velmi dobrá smlouva, díky níž si oproti angažmá v Realu nepohorší, napsal španělský deník As. Huntelaar podle něj vydělával 3,8 milionu eur hrubého. Německý klub prostředky má, neboť za prodej reprezentanta Mario Gómeze do Bayernu utržil zhruba 35 milionů eur.

Právě Gómezovi je 186 centimetrů vysoký Huntelaar typově velmi podobný. Vyrostl v Eindhovenu, ale prosadil se až v Heerenveenu a Ajaxu Amsterodam, odkud jej vloni v prosinci koupil za 27 milionů eur Real. Ve španělské lize odehrál 20 zápasů a dal osm branek.