Ředitel Sokolova: Jirouše udržet nešlo!

Ředitel Sokolova: Jirouše udržet nešlo!

Na začátku předchozích sezon stál ředitel fotbalistů Sokolova Pavel Makoň v nelehké pozici. Musel před začátkem letní přípravy vždy najít nového kouče, který by odpovídajícím způsobem připravil druholigové fotbalisty Baníku na nadcházející ročník. To teď řešit poprvé po letech nemusí. Mužstvo přebírá po sportovním manažerovi Vítězslavu Hejretovi kouč Stanislav Purkart.

Věříte, že Purkart vydrží ve funkci déle, než trenérské duo Havlíček – Saňák, které na lavičce Sokolova začínalo?

Jsem o tom přesvědčený. Poprvé po letech jsme do letní přípravy nastoupili v klidu s dopředu avizovaným trenérem. Bylo dlouho dopředu dohodnuté, že Vítězslav Hejret dokončí dosavadní sezonu a od července převezme trenérskou taktiku u A mužstva právě Purkart. Na místo asistenta pak přichází úplně nový člověk. Hejret už se opět bude věnovat pouze funkci sportovního manažera.

Vzhledem k průběhu a hlavně tragickému vstupu do sezony asi musí nakonec s celkovým umístěním převažovat v klubu spokojenost...

Body se sčítají až na konci sezony a s celkovou šestou pozicí a ziskem 43 bodů proto můžeme být spokojení. Můžeme na skončený druholigový ročník navázat a dál pokračovat ve stejných cílech. To znamená ve stabilizaci klubu a zapojení dalších mladých talentů do druholigového kádru.

S cílem vychovat si střelce typu odcházejícího Martina Jirouše?

Možná, že se nám někoho podobného opravdu najít podaří, což by bylo jedině dobře. Martin se u nás potkal s prvotřídní formou a ukázal, že má rozhodně navíc, než na druhou nejvyšší soutěž v Česku.

Je v silách druholigového klubu nejlepšího střelce soutěže udržet?

Není. Martin má opravdu mnohem větší potenciál, než aby se prezentoval ve 2. lize. Bylo mi jasné, že po sezoně odejde. My jsme mu pochopitelně nechtěli nijak bránit, protože on je typ hráče, který, když na sobě bude dál pracovat, může se za nedlouho vydat i na zahraniční angažmá. Všichni v klubu mu přejeme úspěch.

Baníku vyšel především finiš loňského ročníku. Nemohli hráči podávat takové výkony i v předchozích zápasech?

Samozřejmě, že mohli, jenže výkon mužstva vždy ovlivňuje několik faktorů. Může přijít zranění klíčových opor nebo se smolně prohraje a hráči se psychicky rozhodí. V závěru ročníku jsme porazili Jihlavu i Most shodně 5:0 a troufám si říct, že to pro nás byla taková třešnička na dortu.

Loňský druholigový ročník ale přinesl řadu překvapení…

Souhlasím. Fotbalově mě naprosto zklamalo Slovácko, naprosto nedokázalo naplnit předsezonní ambice. Naopak mě pozitivně překvapila Čáslav. Co se týče toho, že se nakonec do ligy podívá klub z Uherského Hradiště, tak to vnímám jako opodstatněné. Klub má kvalitní zázemí a do nejvyšší soutěže patří. I když vedení klubu si před sezonou asi představovalo, že si první ligu vybojuje na hřišti.

V seriálu 2. liga pod lupou již vyšlo:

Voženílek: Odchodem Zelenky ztrácíme!
Vítkovický Palička: Mohl jsem trénovat Jihlavu!
Urban: O postup do ligy se rvát budeme