Slavia na oslavy do Mostu, Sparta domů z kempu

Slavia na oslavy do Mostu, Sparta domů z kempu

Tři týdny zbývají do startu první fotbalové ligy a většina celků také na nejbližší víkend chystá přípravné zápasy. Některé kluby jako Sparta již končí svá herní soustředění v Rakousku a některé jako například Slavia se něj teprve chystají. Ještě před odjezdem ale slávisty čeká zápas v Mostu, kde se zúčastní oslav 100. výročí založení klubu.

Slavia odjede na soustředění do Rakouska v neděli, o den dříve se jižním sousedem rozloučí Sparta. Ve Veldenu ji čeká poslední příprava proti Duisburgu. Olomouc se již příští týden zapojí do Evropské ligy, a tak sobotní duel s Lombardem Pápa pro ni bude ideální možností prověřit aktuální formu. Potíže s dalším zápasem měla Ostrava - dnešní duel s Austrií Vídeň soupeř odřekl, a tak se zdá, že v sobotu Baník bude hrát proti Olimpii Lublaň.

Nejzajímavější souboj ze všech českých klubů čeká v sobotu na Liberec, který se v rámci svého soustředění v Seefeldu střetne s Anderlechtem Brusel, v němž působí také Jan Polák a Daniel Zítka.

Ještě ve větším očekávání jsou ale fotbalisté Viktorie Plzeň, kteří se v neděli střetnou s AS Řím, což je pro Západočechy pochopitelně vrchol letní přípravy. České Budějovice se také v Rakousku potkají s Lechem Poznaň.

Bohemians 1905 i jejich střížkovská jmenovkyně vyráží na turnaje na české půdě - Vršovičtí posílají do Pacova pouze kombinovaný tým, celek Bohemians Praha čeká start v Tisu, kde startují také přední druholigové kluby Viktoria Žižkov, Hradec Králové a Čáslav.

Pouze dva prvoligoví zástupci mají o víkendu zápasové volno, protože svá utkání hrají již dnes. Jablonec nastoupí v Rakousku proti Kapfenbergu, v jehož barvy hájí bývalý jablonecký stoper Milan Fukal s krajany Markem Heinzem a Patrikem Sieglem. Teplice hrají v Německu proti Frankfurtu, v jehož barvách nastupuje jejich bývalý útočník Martin Fenin.

Program přípravných zápasů o víkendu:


Sobota 11. července:
11:00 Vlašim - Mladá Boleslav (Bakov nad Jizerou), Kladno - Sokolov, Písek - Příbram,
16:00 Most - Slavia, Ostrava - Lublaň,
16:30 Olomouc - Lombard Pápa (Swechat),
17:00 Brno - Opava (Chrlice), Slovácko - Třinec (Kunovice),
18:00 Liberec - Anderlecht (Seefeld),
18:30 Sparta Praha - Duisburg (Velden).

Neděle 12. července:
11:45 turnaj v Tisu (Bohemians Praha, Žižkov, Hradec Králové, Čáslav),
12:30 turnaj v Pacově (mimo jiné kombinovaný tým Bohemians 1905),
14:00 České Budějovice - Lech Poznaň (Rakousko),
17:00 Plzeň - AS Řím (Rakousko).

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.