Skórovala jen Plzeň, přesto s AS Řím remizovala

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali v nedělním přípravném zápase s italským AS Řím 1:1, když vedoucí branku Západočechů zaznamenal Petržela a o vyrovnání se postaral vlastním gólem Hájovský.

Slavný AS Řím nasadil do duelu s Plzní většinu největších es včetně kapitána Francesca Tottiho, což jen podtrhlo velký svátek pro všechny Západočechy. Plzeňští vstoupili před čtyřmi tisícovkami diváků do utkání bez respektu a šance se střídaly na obou stranách. Branky se fanoušci dočkali v poslední minutě první půle. Po přiťuknutí Pavla Horvátha zasekl míč na hranici vápna Milan Petržela a levačkou poslal s pomocí tyče míč do branky.

Nadšení Plzně opadlo hned na startu druhé půle. Po rohovém kopu šel do souboje Tomáš Hájovský a po přistrčení protihráče si dal vlastní branku. Hra se poté odehrávala především mezi šestnáctkami, dlouhé nákopy aktivnějších Římanů však defenziva plzeňského mužstva spolehlivě odvracela. Osm minut před koncem pak měli "viktoriáni" velkou šanci rozhodnout zápas. Z levé strany naservíroval před branku míč Petr Jiráček, ale tísněný František Rajtoral jej z deseti metrů pouze těsně mimo branku.

AS Řím – FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)
Branka: 47. vlastní Hájovský - 45. Petržela. ŽK: Kolář
AS Řím: Arthur (46. Julio Sergio) – Cassetti (50. Malamo), Mexes (60. Faty), Riise (60. Crescenzi), Tonetto (46. Antunes) – Pizzaro (60. Greco), Brighi (60. Barusso), Taddei (60. Esposito), Totti (46. Okaka)- Vučinič (60. Pena), Guberti (60. D'Alessandro).
Viktoria Plzeň: Ticháček – Ševinský (46. Lecjaks), Rada, Hájovský, Limberský – Rýdel (Navrátil) – Petržela (60. Rajtoral), Horváth, Kolář (46. Krbeček), Jiráček – Střihavka (70. Mlika)