Kaufman: Snad nás čekají lepší časy!

Kaufman: Snad nás čekají lepší časy!

Loňskou sezonu totálně zpackali. Ačkoliv generalita druholigového Hradce Králové vytyčila před startem uplynulého ročníku jasný cíl, a to pohybovat se v popředí tabulky, opak byl nakonec pravdou. Východočeši se prakticky od začátku sezony pohybovali ve spodních patrech a konečné 13. místo se ziskem 35 bodů jenom podtrhlo výsledkovou bídu, kterou si soubor kolem nejzkušenějšího hráče Jiřího Kaufmana musel vychutnat až do úplného dna.

Už se vám podařilo zapomenout na nepovedený loňský ročník?

Nezbývá nic jiného. Věřím, že nás zase čekají lepší časy. Když se na sezonu podívám zpětně z hlediska našeho kolektivního výkonu, tak jsme se plácali ve spodku tabulky a asi i zaslouženě. Podařené to z naší strany určitě nebylo. V kabině jsme si přáli něco jiného, než jak to nakonec vypadalo na hřišti.

O to větší šok byl, kdy ž se Hradec přihlásil o koupi prvoligové licence od Čáslavi…

Myslím, že klub se přihlásil jen tak nějak symbolicky. Osobně k tomu chci říct, že to šlo mimo mě a nějak zvlášť bych to nerozebíral.

Dobře, ale od sestupu do třetí ligy vás dělilo loni osm bodů. Bylo by reálné sestavit mančaft konkurence schopný v první lize?

Pokud, by se licence opravdu koupila, tak bychom se na to odpovídajícím způsobem připravili. Tak, jako se teď připravujeme na druhou ligu. Já osobně jsem to ale bral jako fakt, že se první liga nekoupí, a to na sto procent. Opravdu jsme to ale nijak zvlášť nesledoval. Myslím, že to bylo hlavně zajímavé pro média.

Cíle Hradce budou v příští sezoně jaké?

V předchozích sezonách jsme si vždycky stanovali cíle, že chceme hrát nahoře. Teď bychom nic takového vyhlašovat neměli. Musíme se zaměřit na to, aby nám vyšel začátek soutěže a v průběhu soutěže se uvidí, kam se nám podaří odrazit. Musíme se vrátit k jednoduché hře, ale chápu, že ta pro oko diváka atraktivní moc není. Musíme se pokusit získat co nejvíc bodů, abychom hráli nahoře a ne ve spodku tabulky.

Ve středu vás čeká kvalitní prověrka s Bohemians 1905, to asi hodně napoví o momentální formě Hradce…

Pořád je to jen přípravný zápas. Jsme v plné tréninkové fázi a připravujeme se na novou sezonu, takže jde především o to utkání odehrát a hlavně se nezranit. Přátelské zápasy jsou úplně jiné, že mistrovská utkání. V těch hrajete o body, tady o nic nejde. Není tam agresivita a takové nasazení jako v běžných ligových zápasech.

V seriálu 2. liga pod lupou již vyšlo:

Svoboda: Čeká nás boj o záchranu
Ředitel Sokolova: Jirouše udržet nešlo!
Voženílek: Odchodem Zelenky ztrácíme!
Vítkovický Palička: Mohl jsem trénovat Jihlavu!
Urban: O postup do ligy se rvát budeme