Nováček z Vlašimi: Hlavně musíme přežít

Nováček z Vlašimi: Hlavně musíme přežít

Loňskou sezonou v třetí nejvyšší soutěži v Česku prošli hráči FC Graffinu Vlašim jako nůž máslem. Nyní má ale soubor kolem trenéra Nádvorníka podstatně složitější úkol, postupovou euforii přetavit v záchranu ve 2. lize. Manažer klubu Milan Kuklík, který eFotbalu poskytl rozhovor, si je moc dobře vědom, že tým čeká křest ohněm, který odstartuje už v prvním ligovém kole proti Opavě.

Ve slezské metropoli na hráče čeká bouřlivá atmosféra. Čeká se návštěva minimálně tří tisíc fanoušků, nenahání vám to strach?
Víme o tom, že v Opavě to pro nás z tohoto pohledu nebude jednoduchý zápas. Zvlášť když si vezmete, že naprostá většina našich hráčů nikdy druhou ligu nehrála. Ale snad to tam nějak zvládneme.

Pomůže tomu intenzivní obměna kádru, která u vás probíhá? Není to spíš kontraproduktivní?
Každého půl roku naším klubem projde 10 až 15 hráčů. Tak to tady chodí. Teď je rozdíl pouze v tom, že jsme postoupili do druhé ligy, kde už můžete hrát, jen když obdržíte licenci, máte potřebné zázemí a samozřejmě odpovídající kvalitu hráčského kádru. V něm zůstane zhruba 10 až 12 hráčů, kteří vybojovali postup.

Trenéři napříč druhou ligou se shodují, že potřebují dobře rozjet sezonu…
Nemyslím, že když špatně rozjedete sezonu, tak je všechno ztracené. Vždyť, když jsme postoupili do ČFL, tak jsme po pěti kolech měli jeden bod a nakonec jsme skončili třetí. Co se týče cílů, tak se pochopitelně chceme zachránit a v klidu následující ročník přežít někde kolem desátého místa. Nechtěl bych, abychom se do konce soutěže obávali sestupu.

Vylučujete, že vás může potkat stejný osud jako nedávno ekonomickou krizí potopený Fulnek?
Na to odpovím jednoduše. V dnešní době nelze vyloučit vůbec nic.

Výsledky týmu v přípravě vám ale musí dělat radost…
To ano, uhráli jsme bod proti Mladé Boleslavi, na turnaji v Tisu jsme přehráli druholigovou Čáslav a remizovali s Viktorií Žižkov, ale pořád je to jenom příprava. Mistrovské zápasy jsou úplně o něčem jiném.

V seriálu 2. liga pod lupou již vyšlo:

Kaufman: Snad nás čekají lepší časy!
Svoboda: Čeká nás boj o záchranu
Ředitel Sokolova: Jirouše udržet nešlo!
Voženílek: Odchodem Zelenky ztrácíme!
Vítkovický Palička: Mohl jsem trénovat Jihlavu!
Urban: O postup do ligy se rvát budeme