Do Sparty jde na hostování talent Prudnikov

Do Sparty jde na hostování talent Prudnikov

Sparta Praha zřejmě již dnes oznámí příchod avizovaného zahraničního útočníka. Na roční hostování by měl dorazit Rus Alexander Prudnikov ze Spartaku Moskva. Pokud vše vyjde podle plánu, devatenáctiletý fotbalista by se měl k mužstvu připojit ve čtvrtek a v pátek už nastoupit do generálky proti Viktorii Žižkov.

Dvacetiletý talent patří Spartaku Moskva, ve Spartě bude rok hostovat a pak se znovu vrátí do ruského klubu. „Bohužel smlouva neobsahuje opci na případný přestup,“ řekl mluvčí klubu Ondřej Kasík. Cena ruského útočníka je prý totiž nad možnosti českých klubů.

Prudnikov strávil minulou sezonu na hostování v Tereku Groznyj, od jeho příchodu si letenský klub hodně slibuje. I proto, že celou letní přípravu hledá Sparta kanonýra.

„Jde o typicky hrotového útočníka, který se s ruskou reprezentací stal v roce 2006 mistrem Evropy do 17 let. Navíc už minulý rok jej povolal trenér Hiddink do ruské seniorské reprezentace. Chceme, aby se představil už v páteční generálce s Aue. Od jeho příchodu si hodně slibujeme,“ dodal Kasík.