Piroska míří ze Sparty na hostování do Senice

Piroska míří ze Sparty na hostování do Senice

Slovenský útočník Juraj Piroska odejde podle zprávy agentury SITA ze Sparty Praha na roční hostování do slovenského celku FK Senica. "Je to na nejlepší cestě, ve čtvrtek by měl být jeho příchod na roční hostování definitivní," řekl tiskový mluvčí FK Senica Viktor Blažek.

"Od Pirosky očekáváme zkvalitnění naší ofenzivy. S pražskou Spartou máme dobré vztahy, naše spolupráce bude pokračovat a nevylučujeme, že bychom ze Sparty mohli ještě nějakého hráče získat," dodal Blažek.

Piroska zatím s fotbalisty FK Senica netrénuje. "Ke spoluhráčům se připojí v pátek a pokud bude zdravotně v pořádku a dotáhneme všechny legislativní záležitosti, bude ho mít trenér Hudec k dispozici už v sobotním utkání 2. kola Corgoň ligy proti Prešovu. Rozhodnutí, zda nastoupí, bude samozřejmě na trenérovi," dodal V. Blažek.

Juraj Piroska přestoupil v únoru 2009 z Artmedie Petržalka do Sparty Praha, když na Letné podepsal tříletý kontrakt, ale v jarní časti Gambrinus ligy 2008/2009 moc příležitostí od trenéra Jozefa Chovance nedostal. Objevoval se spíš v sestavě druholigové rezervy Letenských. Odchovanec bratislavského Slovanu v minulosti hrál i za Trenčín a německý Freiburg.