Ronaldinho si věří, přivede AC k úspěchům?

Ronaldinho si věří, přivede AC k úspěchům?

Ronaldo de Assis Moreira, jehož sláva v posledních letech o poznání uvadla, je podle vlastních slov pevně odhodlán dovést AC Milán k úspěchům na domácí i mezinárodní půdě.

"Postupně jsem se přirozeným způsobem stal lídrem kádru. Necítím však větší zodpovědnost, ale spíše důvěru spoluhráčů a představitelů klubu v mé schopnosti. V úvodu předešlé sezony jsem měl dobrou formu, potom jsem se však zranil a kouč Ancelotti mi po zotavení už nedal tolik příležitostí. Teď si ovšem chci udržet stabilní výkonnost od prvního až do posledního zápasu a pomoci Milánu vyhrát Ligu mistrů," řekl bývalý nejlepší hráč světa.

Rodák z Porto Alegre se vyjádřil i k často skloňovaném tématům spojeným s jeho motivací - Ronaldinho totiž individuálně i týmově dosáhl prakticky všeho. Kritici navíc s oblibou poukazovali na jeho zaoblující se postavu.

"Cítím se velmi dobře, jsem na sto procent oddaný tomuto klubu a dostatečně motivovaný. Podařilo se mi shodit pár kilogramů a výrazně jsem se přiblížil k ideální váze, kterou jsem měl během působení v Barceloně. Oproti minulému ročníku se mi podařilo více se adaptovat, lépe rozumím jazyku a našem jsem si tu okruh přátel," uzavřel Ronaldinho, jenž v sezoně 2008/09 odehrál za "Rossoneri" sedmnáct zápasů s bilancí osmi gólů.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.