Hašek: Koller a spol. chtějí reprezentovat

Hašek: Koller a spol. chtějí reprezentovat

Potěšitelnou zprávu veze z Moskvy trenér reprezentace Ivan Hašek, který dnes na vlastní oči sledoval utkání ruské ligy mezi Spartakem Moskva a Samarou, v němž nastoupili tři čeští fotbalisté Jan Koller, Jiří Jarošík a Martin Jiránek. Všichni podali velmi dobré výkony a po utkání navíc včetně Radoslava Kováče potvrdili svoji chuť znovu reprezentovat.

Hašek v roli reprezentačního kouče vyrazil na první sledovací misi a s tím, co viděl, musel být spokojen. "Všichni tři hráči patřili k nejlepším na hřišti. Je fajn vidět, že na jedné straně nastoupí jeden český hráč jako kapitán velkého klubu a na druhé straně jsou dva Češi klíčovými postavami," pochvaloval si trenér.

Koller prý nad spoluhráči vyčníval nejen svou výškou. "Měl dvě slibné možnosti, hrál velmi dobře a totéž platilo o Jarošíkovi, jenž nastoupil na stoperu a byl u vedoucí branky Samary," uvedl Hašek.

S hráči měl domluveno i rychlé setkání po zápase ve V.I.P. prostorech na stadionu, kde se ke krajanům přidal i Kováč. Ten ale nehrál, protože se stále řeší jeho případné setrvání ve West Hamu United, kde působil na hostování.

"Všichni mi potvrdili, že jsou připraveni reprezentovat, a proto jsou také v širší nominaci pro nejbližší zápas proti Belgii," uvedl kouč národního týmu.

Nikdo z uvedeného kvarteta přitom v poslední době v reprezentaci nenastupoval. Koller kvůli ukončení reprezentační kariéry po loňském ME, Jiránek z týmu vypadl po sérii zranění a Jarošík od chvíle, kdy byl na dálku ve sporu s bývalým reprezentačním trenérem Karlem Brücknerem.

Kováč sice v mužstvu býval pravidelně, ale po kvalifikační prohře se Slovenskem byl jedním z hráčů, kteří dostali zákaz reprezentovat za účast na pozápasovém posezení v restauraci.

Hašek prý dnes viděl kvalitní zápas, ale v prvním poločasu podle něj byli na hřišti jen hosté. "Spartak hrál mdle, nedostal se ke střele. Až v druhé poločase to Bystrov rozhýbal a vyrovnání si zasloužil," doplnil předseda ČMFS a reprezentační kouč zároveň.