Ústí: Nádeníček? Sparta chtěla astronomické peníze

Ústí: Nádeníček? Sparta chtěla astronomické peníze

Když v sobotu vedl ústecké hráče v dalším přípravném utkání na novou sezonu 2. ligy proti konkurenčnímu Sokolovu, musel mít zkušený kouč Svatopluk Habanec hodně smíšené pocity. V základní sestavě Západočechů totiž figurovalo i jméno Bohumila Nádeníčka, odchovance pražské Sparty, který se stal strůjcem senzační sezony v podání Severočechů. Nyní ale musel vyběhnout proti svým bývalým spoluhráčům. Sparta ho poslala na hostování právě do Baníku. Nabídku Ústí na přestup hráče totiž odmítla.

Už jste se smířil s tím, že sezonu zahájíte bez svého elitního střelce?

Každopádně mě to stále ještě hodně mrzí. Nádeníček proti nám hrál první poločas. Hráče i mě to zamrzí. Bohumil k nám chtěl, my jsem ho od Sparty chtěli získat na přestup, jenže ona si za něj řekla astronomickou částku, za kterou je neprodejný. Tak ho pak radši poslala do Sokolova na hostování. My jsem Spartě předložili nějakou nabídku, tu ale odmítla.

Nebylo chybou, že jste o definitivní získání Nádeníčka neusilovali už loni v létě?

Musíte si uvědomit, že vždycky je to o penězích. Bohužel nejsme v situaci, kdy si můžeme dovolit získávat hráče výhradně na přestup. Bez hráčů, kteří k nám přijdou na hostování se prostě neobejdeme.

Před rokem by ale Nádeníček byl za zlomek dnešní ceny…

To souhlasím. My tady hráče učíme hrát fotbal. Nádeníček se u nás obrovsky vypracoval a Spartě jsme tím udělali obrovskou službu. Bohumil má ale do letenského A-týmu daleko, a proto chtěl zůstat u nás. Tím, co Sparta udělala jenom ukázala, že jí o hráče vůbec nejde, nemá absolutně žádné jednání. Ten hráč ji nezajímá.

I přesto chcete dál získávat hráče na hostování?

Neobejdeme se bez nich. Na druhé straně už je situace oproti loňsku mnohem lepší. Tehdy jsme měli 6-7 našich hráčů, dnes už máme podstatně víc, což je dobře.

Na druhé straně vás muselo potěšit ,že osa mužstva Novák, Dvořák, Džuban v klubu pokračují dál, i když se zúčastnili testů v zahraničních klubech…

Loňská úspěšná sezona, kdy jsme skončili čtvrtí, se opravdu točila kolem nich. Podle mě, důvod, proč jim nevyšlo zahraniční angažmá, je ten, že špatně zapracoval manažer, ale už je to pryč a my se už připravujeme na novou sezonu.

Cíle jste si vytyčili jaké?

Chci se zaměřit hlavně na začátek soutěže. Abychom se nedostali do stejné situace jako loni, kdy jsme po pěti nebo šesti kolech měli čtyři body. Teď bychom jich chtěli mít aspoň deset nebo dvanáct. Navíc jsme hráli dvakrát v televizi, což svědčí o tom, že jsme nehráli špatný fotbal. Pokud se budeme opět pohybovat v první polovině tabulky, tak budu spokojený.

V seriálu 2. liga pod lupou již vyšlo:

Kouč i manažer Třince: Nevěděl jsem, do čeho jdu
Nováček z Vlašimi: Hlavně musíme přežít
Kaufman: Snad nás čekají lepší časy!
Svoboda: Čeká nás boj o záchranu
Ředitel Sokolova: Jirouše udržet nešlo!
Voženílek: Odchodem Zelenky ztrácíme!
Vítkovický Palička: Mohl jsem trénovat Jihlavu!
Urban: O postup do ligy se rvát budeme

Los 2. ligy 2009/10