Ujmou se veterána Morientese italské Fialky?

Ujmou se veterána Morientese italské Fialky?

Pro někoho už je bývalý střelec "Bílého baletu", v jehož dresu vyhrál za osm sezon třikrát Ligu mistrů a dvakrát Primera División, odepsaným útočníkem, nicméně pravda je taková, že Fernando Morientes přitahuje pozornost klubů i po červencovém vypršení jeho kontraktu s Valencií. V Serii A by ho kupříkladu brala Fiorentina.

Třiatřicetiletý útočník, jenž si díky Liverpoolu a Monaku vyzkoušel i chlebíček Premier League, respektive Ligue 1, se momentálně nalézá v závěrečné fázi své kariéry, nicméně poslední útočiště, kde definitivně profesionální kariéře zamává, je stále ještě před ním. Motivace mu zřejmě nechybí, neboť si po poslední a nepříliš vydařeném ročníku, v němž si většinu startů připsal jako náhradník, potřebuje spravit chuť.

I přesto, že projevila zájem také španělská Osasuna, jíž by se osobnost jeho kalibru hodila jako sůl, "Fialky" jsou lákadlem zejména s ohledem na účast v Lize mistrů. V jejich dresu by mohl být vhodnou alternativou k "jedenáctce" Albertu Gilardinovi, jenž jistě bude chtít svou bilanci devatenácti branek z loňské ročníku minimálně vyrovnat.

Očekává se, že jediným "klackem pod nohami" by mohl být jeho zdravotní stav. Není nejmladší, měl své problémy a ambiciózní celek z Apeninského poloostrova jistě bude před jakoukoliv dohodou požadovat důkladné lékařské testy. Pakliže nebude problém ani na tomto poli, nějaké góly by od něj jistě přišly i v defenzivněji naladěné Itálii...

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.