Wenger se bál, že je Rosického kariéra minulostí

Wenger se bál, že je Rosického kariéra minulostí

Trenér klubu Arsenal Londýn Arséne Wenger připustil, že během jedné etapy rekonvalescence zraněného záložníka Tomáše Rosického se vážně obával, že jeho svěřenec se už k vrcholovému fotbalu nikdy nevrátí.

Osmadvacetiletý český hráč se v sobotu poprvé od zranění kolena a podkolenní šlachy, které si vyžádalo rok a půl dlouhé léčení, objevil při zápase na hřišti. V dresu Arsenalu odehrál první půli přípravného utkání proti Barnetu.

"Byly doby, kdy jsem měl obavy, že Tomáš už nikdy nebude hrát fotbal. On to cítil také tak," řekl Wenger. "Teď to vypadá, že to bude dobré," dodal francouzský trenér, který si je nyní jistý, že Rosický bude stejně platným hráčem, jako býval, a doufá, že ho bude mít k dispozici už v prvním utkání Premier League, jež se hraje 15. srpna proti Evertonu. "Tomáš vždycky vedl zdravý a zodpovědný život. Je velmi silný i mentálně. Pokud příprava dopadne dobře, mohl by začít už v úvodu sezony," naznačil Wenger.

Rosický naposledy hrál v lednu roku 2008 zápas Anglického poháru proti Newcastlu. O datu, kdy se Rosický vrátí na trávník, se spekulovalo mnohokrát, vždy se ale termín kvůli zdravotním potížím posunul.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.