Lampard hájil Terryho ohledně změny působiště

Lampard hájil Terryho ohledně změny působiště

Dlouholetý kapitán Chelsea John Terry by měl být podle jeho spoluhráče Frankra Lamparda ušetřen kritiky v případě potencionálního přestupu do konkurenčního Manchesteru City.

Spekulace o přestupu Terryho, jenž strávil celou dosavadní kariéru v "Blues", ustoupily v průběhu tohoto měsíce. Klub lákavou nabídku na osmadvacetiletého stopera odmítl. Lampard však téma oživil pondělním vyjádřením pro deník The Times.

"Nevím, jak se rozhodne. Každý v klubu si přeje, aby zůstal. Lidí by však neměli Johna kritizovat. Navždy zůstane legendou. Doufám a jsem přesvědčený, že cokoliv se stane, i nadále zde bude považovaný za legendu," uvedl záložník a kolega z reprezentace Lampard.

Funkcionáři City chtěli z Terryho udělat nejlépe vydělávajícího fotbalistu na Britských ostrovech. "Lidé by měli respektovat Johnovo právo na rozhodnutí. Úspěšní hráči se dostávají do takových situací, kdy se musí rozhodnout. Znám Johna a vím, že bude přemýšlet, co je pro něj nejlepší. Není to jen o penězích a lidé by neměli vidět celou věc jen černo-bíle," dodal Lampard.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.