Bičovský: Budeme hrát útočně!

Bičovský: Budeme hrát útočně!

Má před sebou dost možná nejtěžší úkol ve své trenérské kariéře. Nový kouč Čáslavi Přemysl Bičovský se má pokusit zopakovat famózní loňskou druholigovou sezonu, ve které Zenit dosáhl až na druhé postupové místo do první ligy. Nakonec ale Středočeši přepustili místo v nejvyšší soutěži Slovácku. Přesto klubová generalita věří, že se týmu podaří úspěšnou sezonu minimálně napodobit.

Nemáte pocit, že přijetím nabídky na funkci trenéra Čáslavi jste strčil hlavu do hodně těsné oprátky?

Ale to už k fotbalu a naší trenérské profesi prostě patří. Všichni si uvědomujeme, že zopakovat loňskou sezonu nebude vůbec nic jednoduchého, zvlášť když si uvědomíte, že v Čáslavi se v podstatě každý půl rok tvoří nové mužstvo.

Jste členem Klubu ligových kanonýrů. Dá se očekávat, že útočný styl se budete snažit v tisknou i svým svěřencům?

Ano. O mě je už všeobecně známo, že jsem útočně založeným typem, takže od hráčů kvalitní ofenzivu budu požadovat. Samozřejmě ale vždycky musíte nejprve vycházet ze zabezpečené obrany. Chci, aby se naše hra líbila divákům a oni si kvůli tomu našli cestu do hlediště.

Na podzim v dresu Čáslavi zazářil střelec Miloslav Strnad, kterého si trenér Koubek stáhl do Baníku. Věříte, že se vám dalšího gólového útočníka podaří objevit?

Ve fotbale je nejtěžší střílet góly, i proto bych byl rád, kdyby se to povedlo. Uvidíme, zatím ještě nemáme složené mužstvo pro nadcházející sezonu, takže je o tom předčasné mluvit, stejně tak i třeba o cílech pro nadcházející sezonu.

Los vám ale příliš shovívavosti neprojevil. Střetnete se na úvod s Karvinou.

Svěřenci trenéra Kalvody na jaře předvedli úctyhodnou šňůru zápasů bez porážky a do budoucna se netají cílem postoupit do nejvyšší soutěže. Navíc mají velmi silnou středovou řadu, kde mají Slončíka, což je fotbalista paar excelence. Může s přibývajícím věkem ztratit na rychlosti, ale fotbalovou, kterou on má, to se nezapomíná.

Start do soutěže ale bude důležitý a pro Čáslav zvlášť…

Ano. Když se povede začátek, tak je to výborné. Loni se Čáslavi vstup do soutěže povedl náramně. Tým si začne věřit, začne vyhrávat i zápasy, který by normálně nevyhrál. Budu jedině rád, když se nám něco takového podaří zopakovat.

V seriálu 2. liga pod lupou již vyšlo:

Ústí: Nádeníček? Sparta chtěla astronomické peníze
Kouč i manažer Třince: Nevěděl jsem, do čeho jdu
Nováček z Vlašimi: Hlavně musíme přežít
Kaufman: Snad nás čekají lepší časy!
Svoboda: Čeká nás boj o záchranu
Ředitel Sokolova: Jirouše udržet nešlo!
Voženílek: Odchodem Zelenky ztrácíme!
Vítkovický Palička: Mohl jsem trénovat Jihlavu!
Urban: O postup do ligy se rvát budeme

Los 2. ligy 2009/10