Mistr vstoupil do ligy remízou s Boleslaví

[b]Aktualizováno.[/b] Hráči Slavie Praha začali svoji cestu za obhajobou mistrovského titulu na domácí trávníku remízou s Mladou Boleslaví 1:1. Přestože domácí měli trvalou převahu, museli dotahovat, když hosté šli do vedení v 68. minutě brankou Mendyho. Ligovou neporazitelnost v Edenu zachránil jedenáct minut před koncem střídající Marek Jarolím.

Kouč Karel Jarolím poslal do hry hned šest nových hráčů, kteří přišli v letní přestávce. Jeho důvěru dostali Čelůstka, Ragued, Vlček, Hloušek, Naumov a Vomáčka, naopak ani na lavičku neusedli Belaid a Krajčík. V brance hostí při zranění Millera nastoupil Vorel, který do středočeského celku zamířil právě ze Slavie, po delší době oblékli mladoboleslavský dres také Kulič s Rajnochem.

Domácí hráči byli od začátku mnohem aktivnější. V deváté minutě Vlček vypálil technicky z hranice velkého vápna a Vorel skvěle vyboxoval na roh. Na druhé straně musel Vaniak zasahovat po trestném kopu Táborského. V 15. minutě skončila tečovaná střela Jaroslava Černého těsně vedle a tentýž hráč po půlhodině hry po Raguedově vysunutí trefil tyč. Hosté zahrozili jen ve 36. minutě: po rohu hlavičkoval Rolko těsně nad břevno.

Po přestávce tlak Slavie ještě zesílil, ale Rolko s Rajnochem si byli při vysokých centrech jistí. Naopak udeřilo na druhé straně. Po rohu v 68. minutě střílel Rolko, jeho "svíce" padala na brankáře Vaniaka, jehož atakoval Mendy, a míč skončil ve slávistické síti. Rozhodčí po chvíli váhání gól uznal.

Domácí trenér měl šťastnou ruku, když poslal do hry svého synovce Marka. Ten se už po šesti minutách na trávníku postavil k trestnému kopu a nedal brankáři Vorlovi šanci. Přesto mohla Slavia i prohrát. Ve druhé minutě nastaveného času skončila rána Chramosty na břevně Vaniakovy branky.

1. kolo první liga:

Slavia Praha - Ml. Boleslav 1:1 (0:0)
Branky: 79. M. Jarolím - 68. Mendy. Rozhodčí: Adam - Kordula, Dobrovolný. ŽK: Janda, Ragued - Djalovič, Procházka, Kúdela, Rajnoch. Diváci: 13.456.

Slavia: Vaniak - Čelůstka, Vomáčka, Suchý, Hloušek - Janda (73. M. Jarolím), Volešák (73. M. Černý), Ragued, J. Černý - Vlček, Naumov (79. Šenkeřík). Trenér: K. Jarolím

Ml. Boleslav: Vorel - Kúdela, Rajnoch, Rolko, Djalovič - Kysela (82. Sylvestre), Procházka, Mendy (88. Janíček), Táborský - Kulič (84. Lemessa), Chramosta. Trenér. Uhrin.