Jarolím: Tenhle zápas jen tak za hlavu nehodím

Jarolím: Tenhle zápas jen tak za hlavu nehodím

Sobotní zápas s Mladou Boleslaví v úvodním kole I. ligy byl pro hráče Slavie ostrou generálkou na boj o Ligu mistrů ve středu v Tiraspolu. Kouč slávistů Karel Jarolím s výkonem svého týmu příliš spokojený nebyl.

Pokud platí ve fotbale totéž jako v divadle, že mizerná generálka znamená dobrá premiéra, pak by mohl být ve středu šťastnější, ale v sobotu byl rozčarován. "Budeme se od zítřka připravovat na Tiraspol, ale tenhle zápas za hlavu jen tak nehodím. Určitě bude o čem mluvit zejména kvůli chybám, které jsme udělali. Situaci, z niž jsme dostali ten kuriózní gól, měl zachránit Martin Vaniak. Sám jsem si ani nemyslel, že jsme inkasovali, protože to vypadalo, že rozhodčí Adam signalizuje nedovolený zákrok," řekl po zápase Jarolím.

Trenér Slavie postavil oproti obvyklé jarní sestavě, s níž červenobílí vybojovali titul, šest nových hráčů. Čili souhra týmu ještě nebyla ideální. V nominaci vůbec nebyli Tijani Belaid a další navrátilec Matej Krajčík. "Nebyli zraněni. Trénovali a nebyli nominováni. O tom rozhoduje trenér. To se ve Slavii prostě bude stávat," konstatoval suše Jarolím. "Nedá se říci, že bych byl vyloženě zklamaný. Mrzí mě hlavně chyby, ne výsledek. Měli jsme taky dost smůly, že jsme neproměnili vypracované šance a Jarda Černý trefil tyč. Mladoboleslavští hráči sehráli utkání velmi takticky a v době, kdy jsme útočili, se nechávali neustále ošetřovat, polehávali a zdržovali," říkal Jarolím s kamennou tváří.

Povedl se mu jeden taktický tah, když na levou stranu zařadil na kraj obrany záložníka Hlouška a před něj do zálohy Jaroslava Černého. Levá strana slávistické formace byla mnohem údernější. "Adam Hloušek dostal za úkol hrát krajního obránce velmi ofenzívně. Role beka mu nevadí. S Černým se mohou měnit a zastupovat. Vycházelo to, ale samozřejmě to bude chvilku trvat, než ta souhra bude kvalitnější. Potěšil mě výkon Francouze Ragueda. Je podobným typem jako Tavares, ale jeho schopnost hrát na větším prostoru je vyšší. A je to výborný profík i kluk do kabiny," komentoval svá rozhodnutí trenér mistrovského týmu.

"Já si myslím, že to byla zasloužená remíza. Zaměřili jsme se na defenzívu a nechtěli jsme hrát otevřený fotbal. To by nás Slavia rozebrala. Přitom jsme byli i nebezpeční, hlavně ve druhém poločase. Minutu před koncem nastřelil Chramosta břevno, chybělo málo, abychom jeli domů se třemi body," řekl o utkání kouč Mladé Boleslavi Dušan Uhrin mladší.

"Řekl bych, že to byl typický zápas na začátku sezóny. Bojovný, ale s nedostatky ve hře. Měli jsme velkou převahu, stříleli jsme a létalo to kolem tyčí, šancí moc nebylo, spousta věcí byla o štěstí," prohlásil nejlepší hráč utkání slávista Jaroslav Černý.

O výsledku do jisté míry rozhodl okamžik v 79. minutě. Černý se prodíral s míčem mezi obránci před šestnáctkou soupeře a upadl. Sudí nařídil trestný kop a Marek Jarolím z něj vyrovnal na konečných 1:1. "Upadl jsem, faul to asi nebyl. Ale rozhodčí ho pískl," přiznal se čestně Jaroslav Černý hned po utkání, což je v českých fotbalových poměrech věc naprosto nevídaná a neslýchaná.