Bohemka z Vršovic doma s Brnem jen remizovala

Bohemka z Vršovic doma s Brnem jen remizovala

Hráči Bohemians 1905 remizovali v pondělním utkání úvodního kola Gambrinus ligy na domácím trávníku s 1. FC Brno. Ani jeden tým nedokázal ve svém premiérovém vystoupení v nové sezoně skórovat.

Hned tři ligové nováčky zařadil do základní sestavy brněnský kouč Beránek. Vyvolenými se stali obránci Križko s Jílkem a mladičký záložník Michna. S týmem naopak do Prahy neodcestovali bosenský bek Pejič a zotavující se matador Dostálek. Domácím chyběli ofenzivní záložník Róth, který si natáhl sval, a po operaci třísel rehabilitující útočník Škoda.

"Klokani" začali opatrně a dopláceli na nepřesnosti záložní řady, která po odchodu špílmachra Morávka nefungovala podle představ kouče Hoftycha. Brňané hrozili v první čtvrthodině především po levé straně, na které netradičně nastoupil pravý bek Dřížďal. Bývalý slávistický obránce se několikrát probil po lajně, ale ani po jedné z jeho akcí nemusel brankář Sňozík zachraňovat.

Na opačné straně vyplašil Bureše z trestného kopu Rychlík, který zakroutil míč přímo na bránu a trefil břevno. O chvíli později hlavičkoval nad Hartig, domácí útočník měl ještě jednu velmi dobrou pozici, ale v šestnáctce Brna zakončoval nedůrazně.

Ve druhém poločase byli aktivnější domácí, kteří se houževnatě pokoušeli dobýt Burešovu bránu. Nejblíže k tomu měl po zbytečném faulu Jílka a rozehrání trestného kopu Dianem stoper Nikl, jenže jeho hlavička mířila nad horní tyčku.

Téměř vyprodaný stadion na chvíli ztuhnul při nejistém zákroku Sňozíka, ale jeho chybu hosté nepotrestali. Na druhé straně chyboval rovněž Bureš, ovšem také on nakonec uhájil čisté konto. Pět minut před koncem mu pomohl Kružko, který nenechal zakončit střídajícího Kaufmana.