Druholigový kolotoč se konečně roztočí naplno

Druholigový kolotoč se konečně roztočí naplno

Období fotbalového půstu končí. Opona s názvem druhá liga se po dvouměsíční letní přestávce opět rozevírá a fanoušci jednotlivých klubů se mají na co těšit. Se Žižkovem si v mistrovském zápase odbude trenérskou premiéru kouč Vlastimil Petržela. Ve druhé nejvyšší soutěži letos půjde o hodně o dvě postupová místa mezi prvoligovou elitu se podle papírových prognóz může rvát až sedm mančaftů.

Vítkovice - Ústí nad Labem

Svěřenci trenéra Paličky zahájí novou sezonu v domácím prostředí proti souboru kolem kouče trenéra Habance posíleni pohárovou výhrou na hřišti Šumperku. Klub ze severu Moravy se v rámci letní přestávky snažil sehnat hlavně kvalitu do útoku. V kádru má nyní zkušený stratég nové tváře v podobě Hritze, Heska, Sládka a navrátilce Lokši. Ústí loni senzačně prakticky až do posledních kol bojovalo o postup. Jenže pro nový soutěžní ročník nemohou počítat s Pilíkem ani Nádeníčkem. Oba borci se přitom stali základním stavebním kamenem loňskou sezonou ve 2. lize.
.
Dukla Praha – Hlučín

S výhradně vlastními hráči a také bez zkušeného stopera Jiřího Novotného vstoupí fotbalisté Dukly do nové sezony. Trenér Bittengel významně omladil kádr a nová stoperská dvojice Kučera – Macháček bývalého reprezentanta o místo připravila. Klubová generalita se netají s tím, že by se postupu rozhodně nebránila. I v letošním roce proto Pražané chtějí útočit na místa ve špičce tabulky. To v Hlučíně mají jiné starosti. Věří, že se jim podaří druhou ligu zachránit, když se do ní po roce dokázali vrátit z ČFL. Na trenérské lavičce už nepůsobí trenér Petr Samec, kterého nahradil Pavel Hajný. Navíc vše funkci sportovního ředitele skončil i Ján Moravčík, jeho funkci si vzal na starosti předseda klubu Lumír Kot. Na Dukle by to ale v pátek na body stačit nemělo.

Sokolov - Sparta B

Velmi pikantní náboj bude mít zápas pro Bohumila Nádeníčka. Kmenový hráč Sparty B bude na podzim působit právě Bohumil Nádeníček, kterému se střelecky v loňské sezoně dařilo v Ústí. Baník odchodem Martina Jirouše do Sparty ztratil palebnou sílu v útoku nicméně na západě Čech věří, že se jim jí podaží nahradit právě Nádeníčkem a posilou z Liberce Robinem Dejmkem. To rezerva Sparty bude mít opět záchranářské starosti, bude dávat prostor mladým hráčům, aby nabrali zkušenosti, který by mohli následně v kádru prvoligového A-týmu.

Třinec - Žižkov

Fotbalisté Třince nastoupí v nadcházející sezoně k domácím zápasům vždy v sobotu dopoledne. Například kvůli hokejové extralize by hraní utkání v pozdějším čase hrozilo kolizí s místním klubem a tím pádem ztrátou fanoušků v hledišti. Na severu Moravy došlo na konci sezony ke změnám v realizačním týmu. Ericha Cviertnu nahradil na postu kouče Jiří Neček, který se zároveň stal i sportovním manažerem, jestli tyto změny budou ku prospěch se uvidí už v nadcházejícím zápase proti ještě nedávno exligové Viktorce. Svěřenci trenéra Petržely budou muset absolvovat na hřiště soupeře více než 400 kilometrů. V dosavadní historii spolu oba týmy hrály pouze dvakrát. Každý ze soupeřů se jednou radoval z výhry.

SFC Opava - Vlašim

Domácí se při premiéře budou chtít spolehnout na bouřlivou domácí atmosféru, kterou jim diváci na stadionu určitě vytvoří a poženou je za vítězstvím. Vlašim má v kádru samé nezkušené hráče, kteří diváckou kulisu kolem třech tisíc diváků, nikdy nezažili. Pokud, se jim z toho nepodlomí kolen, mají šanci na úspěch.

Most – Zlín

Svěřenci trenéra Aňona chtějí v nové sezoně skončit maximálně do šestého místa. Naopak Zlín se netají s ambicemi okamžitě se vrátit do první ligy. Most výrazně omladil kádr, naopak Zlínu se podařilo udržet kostru mužstva, takže v cestě za vítězstvím by jim nemělo stát na severu Čech nic v cestě.
Čáslav - Karviná

Hradec Králové - Jihlava

V anketě uveřejněné na internetových stránkách hradeckého klubu si více než pět set fanoušků myslí, že jejich oblíbenci budou bojovat o čelní místa v tabulce. Už ale bez Jiřího Kaufmana, který odešel do prvoligových Bohemians 1905. Jihlava po příchodu nového kouče Luboše Urbana zatím stále marně hledá hráče na post tvůrce hry. Námluvy s žižkovským Martinem Vozábalem chladnou a další oslovení hráči z první ligy si dávají také na čas. V neděli proto Vysočina pocestuje na východ Čech se stávajícím kádrem. Loni tam Jihlavané vyhráli 1:0. O tom, jestli se jim podobný kousek podaří i letos bude jasné v neděli večer.

Program 1. kola 2. ligy:

Pátek 31. 7.:
17:00 Vítkovice - Ústí nad Labem
17:00 Dukla Praha - Hlučín

Sobota 1.8.:
10:15 Sokolov - Sparta B
10:15 Třinec - Žižkov
16:00 SFC Opava - Vlašim
16:00 Most - Zlín

Neděle 2.8.:
17:00 Čáslav - Karviná
17:00 Hradec Králové - Jihlava