Liberec vyhrál a přiblížil se postupu

Slovan Liberec vyhrál v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy na hřišti lichtenštejnského Vaduzu 1:0. Jedinou branku utkání zaznamenal krátce před přestávkou liberecký útočník Jan Blažek, odveta se hraje za týden pod Ještědem.

Slovan pozměnil oproti prvnímu ligovému duelu s Kladnem sestavu. Místo útočné dvojice Nezmar - Diviš, nasadil trenér Škorpil podle očekávání do hry forvardy Keriče a Blažka. Houževnatý lichtenštejnský soupeř byl v prvních pětačtyřiceti minutách hry aktivnějším mužstvem, vážnější příležitost si však nevytvořil.

Liberečtí se v prvním dějství zaměřili především na precizní defenzivu, přesto se krátce před přestávkou dočkali smrtícího zásahu. Po přihrávce Keriče obstřelil v pokutovém území gólmana Jehleho útočník Jan Blažek a hosté odcházeli do kabin s mnohem lepší náladou.

Domácí vrhli ve druhém dějství všechny síly do útoku a mohli vyrovnat. Centrovaný míč však Cerrone napálil hlavou pouze do tyče a odražený balon uklidili Severočeši na roh. Domácí hrozili hlavně ze standardních situací, se kterými si ale liberecká obrana v čele s brankářem Zlámalem dokázala poradit. Severočeši nakonec udrželi hubený náskok až do závěrečného hvizdu rozhodčího Borga. Po vítězství 1:0 si tak Liberečtí vytvořili ve Vaduzu nadějnou výchozí pozici do odvety pod Ještědem

FC Vaduz - FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Branka: 43. Blažek. Rozhodčí: Borg - Agius, Micallef (všichni Malta). ŽK: Koitka, Burgmeier, Stegmayer, Noll, Ritzberger - Čorič, Kelič, Blažek.

FC Vaduz: Jehle - Bellon, Steil, Noll, Stegmayer - Burgmeier (85. Ritzberger), Franjič, Koitka (50. Kempe), Cerrone - Proschwitz, Colocci (58. Petrick).
FC Slovan Liberec: Zlámal - Vulin (68. Kelič), Holeňák, Radek Dejmek, Gebre Selassie - Liška, Gecov, Čorič, Dočkal (76. Vácha) - Blažek (81. Nezmar), Kerič.