Španěl Xavi může přijít kvůli zranění o MS

Španěl Xavi může přijít kvůli zranění o MS

Španěl Xavi z Barcelony zmešká zbytek ligové sezony a s největší pravděpodobností i mistrovství světa. Španělský záložník si na tréninku přetrhl křížový vaz v pravém kolenu a čeká ho operace. Oznámili to zástupci katalánského klubu.

Pětadvacetiletý Xavi, jenž je pro trenéra Barcelony Franka Rijkaarda klíčovým hráčem a pevné místo má i v národním týmu, se podle informací radia Cadena SER srazil se spoluhráčem Edmílsonem. Xavi se v sobotu podrobí chirurgickému zákroku. Po operaci bude mimo hru přibližně šest měsíců, mistrovství světa začíná v Německu 9. června.

"Je nutné, aby šel na operaci co nejdřív. Jinak hrozí, že se mu zranění zanítí," řekl na oficiálních internetových stránkách Barcelony klubový lékař JORDI ARDEVOL.

Xavi je klíčovým mužem Rijkaardova výběru, který v lize neprohrál už šest utkání v řadě a vede tabulku Primera Division. Zatímco novinové titulky většinou zmiňují zásluhy Ronaldinha a Eto'oa, je to právě Xavi, kdo svou neúnavnou a přímočarou hrou přináší Barce úspěchy.

Brazilský obránce EDMILSON, který byl s Xavim na trávníku, když se zranil, po nehodě řekl: "Najednou se zhroutil a křičel bolestí. připomnělo mi to, jak jsem se já sám zranil loni."

V minulé sezoně přišla Barca kvůli zranění o Edmilsona, Silvinha, Thiaga Mottaa, Gabriho a Henrika Larssona, přesto dokázala vyhrát titul.

[ 2.12.2005 - ČTK / Reuters / eFotbal ]

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.