Brno dokázalo vyhrát na horké liberecké půdě

Liberecké mužstvo prohrálo v nedělním utkání 3. kola Gambrinus ligy na domácím trávníku s týmem Brna 0:1. Jedinou branku zápasu zaznamenal ve 34. minutě hostující útočník Rabušic, který hlavou zužitkoval přesný centr Michny.

Liberečtí fotbalisté bez zraněného útočníka Blažka mohli proti Brnu otevřít skóre už po několika sekundách hry. Po Dočkalově přihrávce však Kerič napálil míč vysoko nad branku. Chorvatský útočník se v nadějné pozici zjevil i v 10. minutě, kdy obdržel nádherný míč za obranu, jeho pokus byl ale zblokován.

Hosté v úvodním dějství pod Ještěd názorně demonstrovali, proč v novém ročníku Gambrinus ligy ještě neinkasovali. Přes jejich propracovanou defenzivu se Severočeši dostávali hodně obtížně, naopak Brněnští podnikali rychlé a nebezpečné brejky, v 17. minutě protáhl Hauzra pěknou ranou Dřížďal.

Na hrotu libereckého útoku se vedle Keriče pohyboval Diviš, který si v 19. minutě naskočil na povedený centr Gebre Selassie, jeho hlavičku ovšem Bureš lapil. Gólem neskončila ani pohledná akce Slovanu o dvě minuty později. Vácha uvolnil Diviše, jeho pas se dostal až k Frejlachovi, jenž bombou nechal vyniknout Bureše v brance.

Hosté spoléhali na brejky a jeden z nich jim v prvních pětačtyřiceti minutách hry vyšel. Michnův centr našel v pokutovém území hlavu Rabušice a Brněnští se mohli radovat.

Po přestávce mohl přidat druhou branku znovu Rabušic, jeho dělovka ale minula tři tyče. V 59. minutě napřáhl z dálky Gebre Selassie, jeho ránu Bureš vyrazil jen do míst, kde číhal střídající Čorič, ani on ale srovnat skóre nedokázal.

Velkou šanci na vyrovnání měli Severočeši v 66. minutě. Rohový kop Bosančiče jemně líznul hlavou Diviš a jeho pokus se zastavil na tyči. Keričovi pak následně chybělo k dorážce jen několik centimetrů. Hosté mohli definitivně pojistit tříbodový zisk čtvrt hodiny před koncem. Ránu Doška z hranice pokutového území ale vyrazil reflexivně na roh Hauzr.

Stav zápasu se už do závěrečného hvizdu rozhodčího Adama nezměnil, Brněnští tak zvítězili v Liberci 1:0 a i nadále v novém ročníku Gambrinus ligy ještě neinkasovali gól.

Gambrinus liga, 3. kolo:

FC Slovan Liberec - 1. FC Brno 0:1 (0:1)
Branka: 34. Rabušic. Rozhodčí: Adam - Moudrý, Urban. ŽK: Nezmar - Dos Santos, Jílek. Diváci: 4872.

Liberec: Hauzr - Janů, Radek Dejmek, Holeňák, Gebre Selassie - Dočkal (61. Bosančič), Gecov, Frejlach (57. Čorič), Vácha - Diviš (71. Nezmar), Kerič.

Brno: Bureš - Dřížďal, Dvorník, Jílek, Križko - Dos Santos, Polách (75. Léo), Mareček, Michna (61. Dostálek) - T. Došek, Rabušic.