Slavia se celý zápas bránila, ale veze si výhru

[b]Aktualizováno.[/b] Dynamo České Budějovice sehrálp v sobotu ve 4. kole I. ligy na domácím hřišti proti Slavii Praha nešťastný zápas a prohráli 0:1. Byli celé utkání lepší, měli převahu, více šancí, ale záložník Slavie Jaroslav Černý dal už ve 22. minutě gól po standardní situaci a hosté výsledek ubránili.

Fotbalisté Slavie sice vyhráli první poločas pěkným gólem Jaroslava Černého po trestnému kopu, který podle nacvičeného schématu rozehrál Volešák, ale nebyli do přestávky lepším mužstvem. Získali jen psychologickou výhodu, s níž se nakonec bránili až do konce. Domácí jenom zahazovali gólové příležitosti.

Slavia měla jen do přestávky jen dvě. V 16. minutě Vlček nedosáhl hlavou na centr Šenkeříka, autora hattricku v minulém kole, ve 22. minutě skóroval Černý. Belaid ještě vyslal v 17. minutě tvrdou střelu těsně vedle. Českobudějovičtí naložili se svými příležitostmi marnotratně. V 10. minutě byl v gólové pozici Benát, v souboji se dvěma obránci neupadl, ale vystřelil, bohužel slabě, Hanuš balón snadno chytil. V 17. minutě vypálil nebezpečně Hudson, avšak těsně minul. Ve 29. minutě zacentroval velmi pěkně zprava Riegel a nejnebezpečnější muž domácích Ondrášek na balón těsně nedosáhl hlavou. Týž muž po Šímově dlouhém autu vystřelil na Hanuše, který míč jen vyrazil a Meszároš poslal dorážku těsně mimo. Ve 32. minutě se řítil sám na brankáře zprava Hudson, ale ukvapeně a velmi nepřesně vystřelil, přitom před branku běžel volný Ondrášek.

Defenzíva Slavie vůbec nebyla na výši. Brankář Hanuš působil chvílemi nejistým dojmem, ale jeho výkon s přibývajícími minutami rostl. Ve 39. minutě měl však štěstí, protože se na něj sprintem řítil Meszároš, ale vystřelil přímo do něj.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Slavia nechtěla riskovat a ztratit nějakou chybou v obraně tři body. Už ve 47. minutě měl vyrovnání na kopačce opět Ondrášek, ale ve skluzu a souboji v s obráncem nedokázal míč usměrnit přesně. Slavia hrála hodně do šířky, nespěchala, nebyla příliš nebezpečná, k pojistému gólu jí chyběly akce s dobrou finální přihrávkou nebo zakončení. Výjimkou byla Belaidova rána v 68. minutě těsně vedle.

Tým Jihočechů byl stále aktivnější a útočil hlavně po pravé straně, ale se zakončením na to byl stejně jako Slavia. V 62. minutě nastala kritická chvilka, když ze sektoru fanoušků Slavie dopadly na plochu dýmovnice. Šel je uklidnit kapitán Slavie Stanislav Vlček, protože rozhodčí Radek Kocián byl odhodlaný nechat vyklidit červenobílý divácký sektor. Zbytek zápasu se pak odehrál bez podobných incidentů. Ale bohužel i bez branek.

V 72. minutě mohl vyrovnal opět Zdeněk Ondrášek, ale hlavou poslal Riegelův centr opět vedle. V závěru domácí v ofenzívě ještě přidali, slávisté se zatáhli a bránili výsledek ze všech sil. Svou šanci neproměnil v nastaveném čase ani střídající Timm - chyběly mu milimetry, aby ve skluzu dorazil za Hanušova záda přihrávku Dolejše - a slávisté nakonec tři body uhájili.

Gambrinus liga, 4. kolo:

SK Dynamo České Budějovice - SK Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 22. Jar. Černý. Rozhodčí: Kocián - Gallo, Marek. ŽK: Hunal, Mezlík - Krajčík. Diváci: 4812.

SK Dynamo České Budějovice: Kučera - Riegel, Hunal, Jarabica, Žižka - Hudson (72. Dolejš), Benát, Homoláč (84. Timm), Šíma (71. Mezlík) - Meszároš, Ondrášek. Trenér: Pavel Tobiáš

SK Slavia Praha: Hanuš - Krajčík (46. Čelůstka), Suchý, Vomáčka, Hubáček - Belaid, Volešák, Ragued, J. Černý - Vlček (86. Naumov), Šenkeřík (73. M. Černý). Trenér: Karel Jarolím