Sparta porazila oslabené a neškodné Kladno

[b]Aktualizováno.[/b] Hráči Sparty Praha porazili v sobotním utkání 4. kola Gambrinus ligy doma Kladno 2:0. V prvním poločase otevřel skóre Vacek, minutu před koncem pak přidal druhou branku letenského týmu Wilfried.

Sparťané bojovali proti Kladnu o první ligovou výhru v novém ligovém ročníku, trenér letenského klubu Jozef Chovanec mohl už od první minuty nasadit i obránce Tomáše Řepku. Kromě toho udělal i několik dalších změn v sestavě - třeba nasadil gólmana Kozáčika či útočné duo Jirouš - Kadlec.

Domácí tým se podle očekávání chopil v úvodních minutách iniciativy a uzavřel Kladno na jeho obranné polovině. Snahu Spartě hodně ulehčil kladenský záložník Antonín Holub, který musel už v 25. minutě po druhé žluté kartě předčasně do sprch. Holub dostal první žlutou už v 8. minutě za stažení Pamiče, o sedmnáct minut později fauloval Zemana a byl vyloučen.

Početní výhoda letenskému týmu svědčila a hned ve 26. minutě zahrozil technickou střelou Žofčák, jenže jeho pokus ještě zastavilo břevno kladenské branky. Hned o minutu později ale nechala kladenská obrana ve středu pole sparťanskému záložníkovi Vackovi dost času i prostoru na to, aby se podíval a umístil svůj přízemní pokus přímo k tyči gólmana Pavlíka. Sparta kontrolovala hru a místy svůj tlak ještě zvyšovala, pět minut před koncem prvního poločasu ještě zahrozil Kušnír, ale když jeho centr těsně minul tyč kladenské branky, do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí Spartu.

Deset minut po změně stran zazvonila kladenská branková konstrukce podruhé v zápase, tentokrát trefil sparťanský záložník Hušek ranou z pětadvaceti metrů pravou tyč branky Pavlíka. Kladno se ve druhém poločase téměř nedostalo do hry, ani Spartě ale výhoda jednoho hráče navíc situaci nezjednodušila. Letenský tým trápila řada nepřesností, v koncovce se také sparťané trápili. Čtvrt hodiny před koncem si sice střídající Wilfried zpracoval dlouhý centr, jenže v zakončení selhal a trefil jen nohy kladenského gólmana Pavlíka.

Spartě nepřálo štěstí ani v 83. minutě, kdy se po centru Střeštíka objevil v šanci Hubník, jenže i jeho pokus skončil na tyči. Střeleckou smůlu nakonec protrhl minutu před koncem utkání střídající útočník Bony Wilfried, který si naskočil na centr z rohového kopu a umístěnou hlavičkou přidal druhý gól Sparty, čímž zároveň uzavřel skóre

AC Sparta Praha - SK Kladno 2:0 (1:0)
Branky: 28. Vacek, 89. Wilfried. Rozhodčí: Kocourek - Kordula, Peřina. ŽK: Zeman, Pamič, Střeštík - A. Holub, Bartoš, Szabo, R. Pavlík. ČK: 25. A. Holub (Kladno). Diváci: 7956.

AC Sparta Praha: Kozáčik - Kušnír, Řepka, R. Hubník, Pamič - Žofčák, Hušek (61. Kovba), Vacek, Zeman (75. Střeštík) - Jirouš, V. Kadlec (65. Wilfried).

SK Kladno: R. Pavlík - Bartoš, Beneš, J. Procházka, Mráz - A. Holub, Hlava (80. Šilhan), Szabo, Hajník - M. Zachariáš (74. Zoubele), Mašanský (67. Moravec).